понеділок, 11 квітня 2022 23:21

Як захиститись від хімічної атаки - поради експерта
7

Кандидат хімічних наук Гліб Репіч пояснив, як розпізнати хімічну атаку і як від неї можна захиститися.

Про це він розповів в ефірі інформаційного телемарафону.

"Досвід Сирії, коли російська армія використовувала нервово-паралітичні речовини, показав, що люди не розуміли що почалась хімічна атака, поки в них не починалися симптоми. Тому це велика проблема. Є декілька факторів, по яких ви можете зрозуміти, що почалася хімічна атака", - розповів Гліб Репіч.

Перший фактор - це сигнал хімічної атаки: це є, як сирена повітряної тривоги, тільки один гудок короткий, другий - довгий.

Другий фактор - треба розуміти, що сигнал хімічної тривоги подадуть тоді, коли уже буде виявлена хімічна атака, коли підрозділи ДСНС або військові виявлять цю атаку за допомогою газо-хімічних аналізаторів. Доставляється хімічна зброя за допомогою ракет, снарядів і такі вибухають слабше - звук вибуху глухий і слабкий.

Третій фактор - масова загибель малих тварин, птахів, комах.

Четвертий фактор - це масовий прояв ознак отруєння нервово-паралітичними речовинами у людей. Це звуження зіниць, сипання м'язів на тих ділянках тіла, куди потрапили найдрібніші ці часточки зарину, загальна слабкість м'язів, сльозотеча, слиновиділення, теча із носа. У випадках тяжких отруєнь - втрата свідомості, піна з рота, затримка дихання і смерть.

Порадив, як підготуватись до можливих атак.

"Найголовніше у разі такої атаки не опинитись на відкритій місцевості. Ідеальний варіант - це штатне бомбосховище з системою фільтрації повітря - метрополітен. Але, навіть ваша квартира може стати досить гарним прихистком під час хімічної атаки, особливо, якщо вона оснащена металопластиковими вікнами, які щільно закриваються. Закриваємо вікна, двері, всі щілини, вентиляційні отвори, не користуємось кондиціонером - це є дуже важливим. Ідеальний варіант, коли у вас квартира на високих поверхах, туди випари зарина потраплять у невеликій кількості", - наголосив Гліб Репіч.

Пояснив як поводитися, якщо хімічна атака застала на вулиці.

"Слід повернутись в оселю чи сховище, дуже важливо скинути одяг за межами сховища, бо може бути заражений. А потім провести дегазацію, тобто з милом вимити всі ділянки тіла, які були відкриті. І ще важливо ввімкнути засоби зв'язку і слідкувати за розпорядженнями ДСНС або військових", - додав науковець.

Ввечері 11 квітня російські війська скинули з безпілотника на Маріуполь невідому отруйну речовину. Постражалі повідомили про дихальну недостатність та вестибуло-атактичний синдром.

Раніше секретар РНБО Олексій Данілов закликав готуватися до того, що Росія може використати хімічну зброю в Україні.

Президент США Джозеф Байден заявляв, що Росія "заплатить високу ціну, якщо вона використовуватиме хімічну зброю".

Зараз ви читаєте новину «Як захиститись від хімічної атаки - поради експерта». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути