понеділок, 02 вересня 2019 17:58

Як українцям не розоритися на роумінгу за кордоном

Як українцям не розоритися на роумінгу за кордоном
Як зекономити на роумінгу?

Міжнародний зв'язок — необхідна послуга для абонентів, що подорожують за кордон. Це означає, що ви можете користуватися мобільним зв'язком зі своєї сім-карти в іншій країні, тобто поза зоною вашого оператора. Експерти компанії "Київстар" розказали, як краще користуватися послугами в роумінгу, аби не розоритися під час відпочинку або відрядження.

Піклуємося про зв'язок заздалегідь

В останню хвилину, на кордоні чи в аеропорті ви точно не знайдете вигідних пропозицій від операторів мобільного зв'язку. Також, найімовірніше, не встигнете розібратися й увімкнути послугу, якщо це ваш перший роумінг.

"Найкраще рішення для новачків у цьому питанні — зв'язатися з кол-центром свого оператора та дізнатися докладніше про тарифи та додаткові послуги в роумінгу, які доступні за вашим номером", — радять фахівці компанії "Київстар".

Скільки часу знадобиться на підготовку? Небагато, але подбати про це слід якомога раніше принаймні за два-три дні до від'їзду. Час потрібен, щоб підібрати зручні умови, які підходять саме вам, та оптимізувати бюджет на дзвінки й трафік в роумінгу. Сама ж процедура підключення практично миттєва.

Ви можете також дізнатися про пакетні хвилини та мегабайти, які входитимуть в ваш щоденний тарифний план та не сплачуватимуться додатково. Лишаючись в межах тарифу, ви зможете економити на зв'язку дуже пристойні суми.

Якщо роумінг не потрібен

Радикальний спосіб зекономити гроші — це відмовитися від закордонних дзвінків та інтернету в роумінгу на час подорожі. При цьому ви можете лишатися на своїй сім-картці та користуватися безкоштовним Wi-Fi у готелі, громадських місцях, або придбати та встановити в смартфон картку місцевого оператора. Та вам слід знати про деякі тонкощі процесу.

"Якщо ви вирішили, що вам краще без роумінгу, то ми радимо вимкнути передачу даних в меню вашого пристрою. Зробити це варто ще в домашній країні, скажімо в аеропорті. Або ви можете зателефонувати до кол-центру, щоб перевірити статус роумінгу та вимкнути його", — радять експерти.

Що робити, коли ви вже за кордоном

Буває, згадаєш про роумінг, коли вже опинився за кордоном, а тут дзвонить хтось із рідних. Якщо вирішили жорстко економити на послугах мобільного зв'язку, то найцінніша порада від спеціалістів — не брати слухавку замість відхилення дзвінка.

"Аби справді уникнути нарахування платні за прийнятий дзвінок у роумінгу, краще просто не відповідати на нього. Це пов'язано з особливістю фіксації викликів, тому якщо відхилите вхідний дзвінок, вашим рідним можуть не нарахувати оплату, а вам якраз навпаки — зарахувати зайву хвилину до сплати", — пояснили спеціалісти.

Також фахівці не радять підключати стартовий пакет місцевого оператора, якщо ваш термін перебування в країні менше двох тижнів. Це не вигідно з точки зору оплати, адже мобільний зв'язок, зокрема, сім-карта в країнах Європи коштує набагато дорожче, ніж у нас.

Зараз ви читаєте новину «Як українцям не розоритися на роумінгу за кордоном». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути