вівторок, 25 квітня 2023 17:00

Як правильно підібрати бронежилет

Як правильно підібрати бронежилет
Під час роботи сапери використовують бронежилети, модулі для захисту голови, рук, візори, шоломи. Фото: Асоціація саперів України

Базовий костюм сапера має включати бронежилет, що захищатиме груди та боки. Також модулі для захисту шиї та ключиць, передпліч, верхньої частини стегон, живота і паху. Додатково можуть бути модулі для захисту голови, нижньої частини рук, рукавиці, візори, шоломи.

Про це Gazeta.ua розповіла Анастасія Макова, директорка зі стратегічного розвитку компанії "Українська Броня".

"Велике значення має розмір балістичного захисту. Існують плити в розмірах від S до XL, за стандартами НАТО. Балістичний захист підбирається індивідуально за розміром, як звичайний одяг", - пояснила вона.

Замала плита не гарантує повноцінного захисту. Є ризик потрапляння уламків, куль у відкриті частини тіла.

"Завелика плита – це збільшене навантаження та обмежена рухливість бійця. Балістичний захист повинен щільно прилягати до тіла, обов'язково регулюватися під власні параметри. Це актуально не так для саперів, як для штурмових бійців. При швидкій ходьбі чи бігу, в погано відрегульованому за розміром бронезахисті, відбувається вібраційне навантаження. Військовий швидше втомлюється, це додаткове навантаження на хребет", – зазначає Макова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Наша мета – допомогти пацієнту, в якого немає навіть частини тазової кістки" – які є програми протезування для військових

Виробники, переважно, пропонують плити 25x30 см для людей зі зростом 180 см.

"Але ми всі різні. Тобто людині зі зростом 160-170 см носити плиту розміру М недоцільно. Жінка з обхватом грудей 70-75 см, що є дуже поширеним параметром, просто не зможе звести руки з плитою завширшки 25 см. Це ж стосується худорлявих чоловіків. Розробляємо окремий бронежилет для жінок", – додала Анастасія Макова.

Детальніше про українські розробки бронезахисту читайте у спецпроєкті "Післявоєнна реконструкція".

Розмінування та розчищення полів від уламків снарядів, знищеної техніки – першочергове завдання. За даними Міністерства оборони України, сапери працюватимуть у регіонах, де проблема забруднення територій є найбільш актуальною, а очищення сільгоспугідь – найбільш економічно обґрунтованим. Мова про Дніпропетровську, Запорізьку, Київську, Миколаївську, Сумську, Харківську, Херсонську, Чернігівську та Черкаську області. Попередньо обстежити треба понад 470 тис. га землі.

Зараз ви читаєте новину «Як правильно підібрати бронежилет». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути