Обстріл - це ситуація, коли кожна секунда може врятувати життя.
Знання того, як правильно діяти, якщо обстріл застав вас на вулиці, є критично важливим для вашої безпеки.
Розгляньте прості, але ефективні кроки, які можуть допомогти зберегти спокій та захистити себе під час небезпеки.
Що робити, якщо обстріл застав вас на вулиці
Як поводитися у такій ситуації, розповіли спеціалісти Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та ДСНС.
Найкраще укриття - це спеціально облаштоване сховище. За його відсутності можна використовувати підземні переходи та паркінги, станції метрополітену, цокольні чи підвальні приміщення будинків.
Якщо чуєте звуки вибухів поблизу, а в полі зору немає укриття, то якомога швидше ляжте на землю і сховайтеся в будь-якому заглибленні у землі. Ефективним захистом також буде виступ, навіть бордюр або канава.
Якщо ви з дитиною, то спершу у заглиблення покладіть її, а потім прикрийте собою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тримайте зв'язок з реальністю: як позбутись страху і взяти себе в руки під час ракетних ударів
Оберіть безпечне положення: ляжте обличчям до землі, схрестіть ноги, прикрийте голову руками, заплющте очі та відкрийте рот. Це вбереже від контузії при близькому розриві снаряда.
Не підіймайте голову без нагальної потреби.
У разі, якщо обстріл застав вас у маршрутці, тролейбусі або трамваї, слід негайно зупинити транспорт, відбігти від дороги в напрямку від будівель і споруд і залягти на землю.
Під час повітряної тривоги важливо дотримуватись правил поведінки. В першу чергу треба якнайшвидше пройти до найближчого укриття.
Не залишайтеся в транспорті. Треба вийти, відбігти якомога далі від дороги й там знайти можливе укриття. Не ховайтесь у під'їздах, під арками на сходових майданчиках, у підвалах панельних будинків, біля автомобільної техніки, автозаправних станцій.
Коментарі