Міносвіти запропонувало до розгляду Верховній Раді законопроект, який дозволить абітурієнтам із окупованих територій вступати до вишів без складення ЗНО. Пропонують допускати до вступу тих, хто склав українську державну підсумкову атестацію.
"Для випускників кримських шкіл і тих, які нині під окупантами, потрібно заплющити очі на всі формальності та відкрити дорогу для вступу до українських університетів. Цим ми врятуємо нашу молодь і державу. Це будуть дискрети, які триматимуть Україну. В Криму найбільше підтримують ідею українського державництва старшокласники та студенти. Якщо ми не протянемо їм руку, то їх заберуть у Москву, Санкт-Пітербург, Саратов чи Ростов. У цьому випадку не доречно говорити про нерівності", - каже Gazeta.ua колишній міністр освіти та науки України Станіслав Ніколаєнко.
Через зниження народжуваності у кінці 1990-х - початку 2000-х кількість абітурієнтів щороку зменшується. Навчальні заклади готові брати все більше і більше студентів.
"Наші університети недовантажені. Місць вистачить на всіх. Минулого року держамовлення не виконано на 10 тис осіб", - говорить Ніколаєнко.
Міносвіти пропонує ввести квоти в межах 10% для вступу до вузів вивезених з Донецької та Луганської області, які нині працюють на території України.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Майже 95% випускників шкіл склали ЗНО на Донеччині
"Ці вузи можуть бути як пріоритет. Діти повинні мати право вступати до будь-якого навчального закладу. Потрібно відкрити для них усі можливості".
Минулого року на бюджетній формі навчання було 90 тис місць. Цьогорічна кількість поки не сформована. З кожним роком меншає абітурієнтів. Така тенденція спостерігатиметься до 2019 року. З 2020 року можна очікувати приріст абітурієнтів.
"Тема забезпечення місць держамовлення для цих дітей не має стояти гостро. Їх не настільки багато. Це близько 200-300 абітурієнтів. Їх потрібно брати на бюджетну форму навчання", - додає колишній міністр.
Нагадаємо, завтра абітурієнти складатимуть тести з математики. Математика – другий предмет зовнішнього незалежного оцінювання 2016 року.
Коментарі