Кількість скарг громадян на насильницькі дії міліції у 2012 році, яка офіційно складає понад сто тисяч, не є остаточною. Насправді фактів зловживання правоохоронцями своєю силою набагато більше.
Про це в ефірі телеканалу ТВі повідомила виконавчий директор Amnesty International в Україні Тетяна Мазур.
"Ми думаємо, що ця цифра не відповідає дійсності, оскільки дуже часто жертви, у тому числі жертви катувань, не скаржаться у силу різних причин: або побоювання подальших переслідувань з боку працівників міліції, або просто зневіра в системі правосуддя. І вони вважають, що це просто марно буде витрачено час і ресурси на юриста, якого потрібно буде залучити", - зазначила Мазур.
Вона розповіла, як один із міліціонерів, який фігурував в одній із скандальних справ, сказав: "Я – закон. Я буду робити те, що хочу, тому що я – закон".
За словами представника Amnesty International, така заява свідчить про наявність серед представників правоохоронних органів культури безкарності.
"Вони знають, що вони це можуть робити, тому що їх ніхто не буде карати. Якщо б декількох осіб насправді було притягнуто до відповідальності належним чином, для всіх інших це стало би стимулом: така поведінка не толерується, вона є неприйнятною для цієї держави. І це тоді змогло б зупинити хвилю насильства в правоохоронних органах", - пояснила Мазур.
Нагадаємо, в Amnesty International проаналізували минулий 2012 рік і виявили, що зі 114 474 скарг громадян на насильницькі дії міліції у прокуратурі розслідували лише 1750, унаслідок цього було порушено 320 кримінальних справ проти 438 міліціонерів.
Коментарі
27