Сьогодні, 2 червня, о 5:00 в реанімаційному відділенні Кіровоградської лікарні N 1 в результаті численних побоїв, отриманих у СІЗО, помер громадянин України, мешканець Світловодська 22-річний Анатолій Левчун, повідомила Вінницька правозахисна група.
Правозахисники поінформували, що 8 квітня Анатолія Левчуна в задовільному стані помістили до Кіровоградського слідчого ізолятора Державного Департаменту України з питань виконання покарань.
Мати Анатолія, як розповіли вінницькі правозахисники, отримала сина із СІЗО на ношах, а все його тіло було вкрито свіжими синцями і засохлою кров"ю. На задній частині тіла, як зазначили правозахисники, - величезний пролежень, який свідчить про те, що Анатолій не вставав принаймні 10 днів, і це при тому, що за словами працівників СІЗО, погіршення здоров"я Левчуна відбулося за кілька днів до звільнення.
ВПГ також проінформувала, що її анонімні джерела в системі охорони здоров"я Кіровоградської області раніше повідомляли про те, що "певні держслужбовці чинять неймовірний тиск на керівництво лікарні" з метою всіляко запобігти належному документуванню слідів катувань на тілі хворого Левчуна. Матері, яка є законним представником свого сина, у лікарняній палаті було категорично заборонено здійснити фото і відеозйомку.
"На жаль, після нашого звернення ми не почули оперативного реагування ні Генеральної прокуратури України, яка цинічно стверджує про ефективну боротьбу з катуванням, ні від Секретаріату Уповноваженого ВР України з прав людини. Проте ми все ще сподіваємось, що Ніна Іванівна Карпачова, яка завжди з великою увагою відноситься до розслідування повідомлень про катування, і цього разу невідкладно зробить подання Уповноваженого ВР України з прав людини і буде вимагати проведення справедливого розслідування обставин катувань і загибелі Анатолія Левчуна.
У випадку, якщо притягти винних у смерті Анатолія в Україні буде неможливо, Вінницька правозахисна група буде звертатися до Європейського суду з прав людини", - говориться в повідомленні Вінницької правозахисної групи.
Також Група закликала МОЗ невідкладно направити в Кіровоград комісію для вивчення стану та якості надання медичної допомоги СІЗО Кіровограда.
Нагадаємо, 25 травня Харківський суд визнав трьох міліціонерів винними в катуванням, які призвели до смерті людини. Суд засудив двох колишніх оперативників до 6 і одного до 9 років позбавлення волі.
Наприкінці травня Міжнародна правозахисна організація Amnesty Іnternatіonal представила щорічний звіт про ситуацію з правами людини в світі. Одна із головних проблем України - це безкарність винних у порушенні прав людини.
За матеріалом Корреспондент.net
Коментарі
15