Усю ніч з 25 на 26 квітня тут горіли свічки. Про сумну річницю символічно сповістив дзвін - 21 удар - за кожен рік після Чорнобиля.
26 квітня 1986 року опів на другу ночі на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС в результаті серії вибухів був зруйнований реактор. Кількість радіоактивних речовин, які потрапили у повітря, експерти кваліфікують, як рівнозначні вибухам 5-ти сотень атомних бомб, скинутих в 1945 році на Хіросіму.
Радіоактивна хмара, яка утворилася унаслідок аварії, пройшла над європейською частиною колишнього СРСР- Україною, Білорусією та Росією і зачепила Східну Європу, Скандинавію, Великобританію і навіть частину США.
Радянська влада два тижні замовчувала масштаби аварії. Населення попередили про небезпеку зараження, але запізно.
Лише за офіційними даними, внаслідок аварії на ЧАЕС постраждали понад 5 мільйонів людей, з яких половина українці. Понад півмільйона брали участь у ліквідації аварії, з яких 200 тисяч отримали великі дози опромінення.
За інформацією СБУ, до 1991 року Чорнобиль коштував життя 12 тисячам громадян СРСР, в основному - військовослужбовцям, які працювали на місті вибуху.
Коментарі