За спостереженнями вчених, минулий 2019 рік став другим у списку найспекотніших років.
Цього висновку дійшли на основі дослідів Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО), яка є спеціалізованою установою ООН, пише Reuters.
ВМО спиралася на дані Національного управління з аеронавтики й дослідження космічного простору (NASA) та метеорологічної служби Великої Британії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим загрожує потепління в Україні: кліматолог назвала невтішні наслідки
2019 року середньорічна глобальна температура повітря на 1,1 градуса Цельсія була більшою за середні температурні показники в доіндустріальну епоху. Спекотніше було лише 2016 року.
У ВМО переконані, що упродовж останніх десятиліть температура на Землі постійно зростає.
"З 1980-х кожне десятиліття було теплішим за попереднє", – наголошується в заяві.
Науковці вважають, що ця тенденція триватиме й надалі. Якщо нинішні темпи збережуться, буде зростання концентрації парникових газів, то до кінця сторіччя показник середньорічної температури перевищить доіндустріальний рівень на 3–5 градусів.
Саме тому метеорологи прогнозують часті випадки екстремальних погодних умов упродовж 2020 року та в подальші десятиліття.
Кліматологи Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського підвели погодні підсумки найтеплішого року у столиці за 139 років. За даними спостережень метеостанції обсерваторії, середньорічна температура минулого року в Києві піднялась до +10,6°С, що на 2,9°С перевищує кліматичну норму, і таким чином, він виявився рекордним з 1881 року.
Коментарі