2011рік може стати ключовим для українських хворих на рак. І винуватцем усьому знову Чорнобиль.
Таку заяву напередодні Всесвітнього дня боротьби з онкозахворюваннями зробив головний вітчизняний фахівець Ігор Щепотін.
Щогодини в Україні виявляють 18 нових недужих на онкологію, щогодини 10 хворих помирає.
Головний онколог України Ігор Щепотін із тривогою очікував настання 2011 року.
"Україна перейде 25-ті роковини Чорнобиля. Саме чвертьстолітня межа ставала фатальною для країн, що пережили схожі техногенні катастрофи. Захворюваність на рак починала різко зростати", - підкреслив Щепотін.
За його словами, у світі зафіксовано, що ці ефекти починають спостерігатися через такий час.
"Очевидно, проблема пов'язана з тим, що в ґрунті, а потім і в нашій їжі накопичуються такі радіоізотопи, які є довгоживучими і повинні довго впливати на тканини людини, щоб викликати їх злоякісні переродження", - додав Щепотін.
Проте відзначає, що єдине, що заважає лікувати хворих на рак – надто високі ціни.
Офіційно визнано, що місця в онкоклініках у дефіциті. За найоптимістичнішими підрахунками бракує чверті ліжок. А перелік безкоштовних послуг головний онколог може полічити на пальцях.
Нагадаємо, минулого року головний онколог України Ігор Щепотін заявляв, що в Україні вперше за останні роки почали фіксувати зниження смертностей від онкологічних захворювань. За інформацією головного онколога, в Україні щорічно захворюють на рак 165 тис. людей, 90 тис. гине. Щодня захворюють на рак 450 українців, а близько 260 осіб гине. Впродовж всього свого життя після досягнення певного віку на рак має шанс захворіти кожен 3-тій чоловік і кожна 5-та жінка. На обліку в онкодиспансерах перебуває близько 1 млн громадян.
Найбільш поширені у чоловіків рак легені, рак шлунку, рак передміхурової залози, товстого кишечника, підшлункової залози. У жінок - рак грудної залози, товстого кишечника, онкогінекологічні локалізації.
Коментарі