
Соборність залишається тією стратегією, до якої ми повинні йти, на яку ми повинні орієнтуватися. Це принаймні єдина стратегія, яка може об'єднати.
Таку думку в коментарі Gazeta.ua висловив літературний критик, голова Івано-Франківської обласної організації Національної спілки письменників України Євген Баран.
"Кожна держава для того, щоб об'єднати громадян для якоїсь спільної ідеї, спільної мети, визначає певні дати. Однією з таких дат, безперечно, є і буде залишатися День соборності. Тому що 22 січня 1919 року відбувалося не лише символічне єднання, це був порив до свободи і могутнє бажання відновити Українську політичну державу. Я пам'ятаю 90-й рік, коли в Києві разом зі Степаном Процюком ми брали участь у живому ланцюгу єднання. Який це був порив! Ми тоді вчилися в аспірантурі. З таким задоволенням казали; як не ми, то хто? Ми їхали за Київ, там обнімалися з незнайомими людьми і говорили, що нарешті віддаємо шану тій традиції, яку було втрачено", - згадує літератор.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Янукович пообіцяв йти шляхом соборної України
За його словами, Україна має бути унітарною державою. З цього треба виходити і не зациклюватися на цій термінологічній грі, не перетворювати ці питання у політичні піддавки.
"Я хочу спілкуватися з людьми з усіх регіонів. Але для цього потрібно, аби культура політики набула якогось іншого формату, щоб запрацювала економіка, бо сьогодні ми перебуваємо у варварській стадії накопичення капіталу і ніяк не можемо з неї вийти. Також забуваємо, що взагалі не працюємо на ідею. 20 років немає ідеї, яка б об'єднала всі регіони. І ті люди, які живуть Україною й державністю, не мають нормального контакту зі сходом. Недавно запитували Андруховича, чому він не їде в Донецьк. Він дуже гарно відповів: "Ніхто ж не запрошує". Треба більше контактувати, йти до людей, говорити про культурні надбання, які теж би об'єднували", - наголосив Баран.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Азаров не виключає приєднання України до Митного союзу
"Ми перебуваємо на такій стадії державного і політичного розвитку, що нині один спосіб втримати цю ситуацію — це бути єдиною державою, єдиною структурою, яка б могла об'єднатися навколо якихось ідей. А політики й діячі культури повинні шукати ці ідеї, і має бути діалог між політиками та діячами культури. Візьміть поляків, візьміть росіян — у них президент іде на такі зустрічі. У нас цього, на жаль, немає", - підсумував він.
Коментарі
217