Фахівці з Уппсальского університету в Швеції прийшли до висновку, що недосипання може викликати в людини порушення обміну речовин, а це у свою чергу може спровокувати появу зайвої ваги.
Як повідомляє Reuters, під час дослідження вчені установили, що нестача сну може сприяти збільшенню ваги - не тільки за рахунок посилення почуття голоду, але й також через уповільнення швидкості спалювання калорій. Отже, збільшення часу сну, на думку вчених, може запобігти появі зайвих кілограмів.
"Наші дослідження показують, що одна безсонна ніч різко знижує витрату енергії у здорових чоловіків; це свідчить, що сон сприяє регуляції денної витрати енергії в організмі людей", - написав керівник експерименту Крістіан Бенедикт із Уппсальского університету в Швеції.
Щоб визначити точні механізми впливу сну на організм, Бенедикт і його колеги протягом кількох днів стежили за станом 14 студентів чоловічої статі у різних умовах: за нормального, обмеженого сну і його повної відсутності. Потім учені оцінили зміни в кількості споживання їжі, рівні цукру в крові, гормонів та показників метаболізму.
Вчені прийшли до висновку, що навіть одна ніч, проведена без сну, уповільнює обмін речовин наступного ранку, скорочуючи витрати енергії на виконання таких завдань, як дихання і травлення на 5-20% порівняно з показниками, отриманими на ранок після хорошого нічного сну.
При цьому зменшення кількості годин для сну, як з'ясувалося, не збільшило кількості їжі, споживаної чоловіками протягом дня.
Експерти зі спеціалізованої незалежної американської організації National Sleep Foundation рекомендують дорослим людям спати приблизно сім-дев'ять годин щоночі.
Нагадаємо, раніше вчені установили, що до проблем із зайвою вагою в дорослому віці може призвести нестача сну в дитинстві.
Коментарі
1