Ексклюзиви
Четвер, 09 грудня 2010 16:13

Недосипання теж може бути корисним

Недосипання теж може бути корисним

Вчені з Національного центру неврології і психіатрії в Токіо з'ясували, що недосипання буває корисний.

Сон грає важливу роль в процесі запам'ятовування - він потрібний для переходу інформації з короткочасної пам'яті в довготривалу. Але буває так, що про деякі події і періоди життя краще не згадувати. У людини, котра пережила насильство або отримала серйозні травми, може розвинутися посттравматичний стресовий розлад (ПТСР). Найменше нагадування або асоціація з трагічними подіями викликає панічний страх: людина живе в постійній напрузі навіть через довгий час після надзвичайної події.

За словами психоневрологів, при стресах в організмі людини виробляється величезна кількість кортизолу і адреналіну, які діють на гіпокамп - частину мозку, яка відповідає за засвоєння пережитого. У зв'язку з цим японські учені припустили, що позбавлення сну (депривація) може перешкодити закріпленню в пам'яті негативної інформації.

Щоб перевірити гіпотезу, дослідники провели експеримент на добровольцях. Випробовуваним показували відеоролики, на яких був знятий або спокійний рух автомобілів, або жахлива аварія. Після цього деяким добровольцям надавали можливість виспатися, а інших сну позбавляли.

Потім учені протестували випробовуваних на страх перед ДТП. І виявилось, що добровольці, які не спали після перегляду відеороликів, дороги не бояться. При цьому друга група показала протилежні результати.

"Депривація після неприємної події запобігає розвитку посттравматичного стресового розладу. Отримані нами дані можуть прояснити роль безсоння і допомогти в розробці нового способу боротьби з ПТСР", - пояснив керівник дослідження Кенісі Кіруяма.

Утро.ру

Зараз ви читаєте новину «Недосипання теж може бути корисним». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 895
Голосування Андрій Шевченко залишить збірну України після Євро-2020?
  • 1) так, разом з італійськими помічниками перейде до "Мілана"
  • 2) ні, захоче зіграти як тренер на Кубку світу-2022
Переглянути
Погода