Пʼятниця, 15 березня 2019 14:51

Найшвидші мисливські птахи: зграю рідкісних пернатих побачили на Волині
7

Сивки звичайні
Фото: Maksym Rudik
Сивки звичайні
Сивки звичайні
Сивки звичайні
Сивки звичайні

13 березня неподалік села Борохів Ківерцівського району на Волині зафіксували зграю рідкісних птахів. Це — сивки звичайні, середнього розміру кулики.

"В Україні ці птахи не гніздяться, а лише пролітають через нашу територію", - каже фотограф Максим Рудік.

Знімає птахів з лютого минулого року. За рік має в колекції вже 139 видів. Усі вони побачені на Рівненщині та Волині. На розвідки їздить у вихідні дні. Освіти, пов'язаної з орнітологією, не має.

"Якось взимку визирнув у вікно і побачив цікавих птахів. Вони клювали незібраний виноград. Як виявилось, це були омелюхи і чикотні. Стало цікаво, скільки ще різних пташок є навколо, так і почав фотографувати".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: National Geographic показав ТОП-10 Instagram-фотографій

Максим помітив сивок, проїжджаючи велосипедом біля сільськогосподарських полів. Вони стояли на ділянці, засіяній пшеницею. Було їх приблизно 130 особин.

Їхній ареал, тобто територія, де проживають ці пташки, – це тундра і лісотундра. Восени сивки відлітають зимувати на південь. Навесні повертаються до місць гніздування.

Сивка звичайна, чи як її ще називають сивка золотиста, вважається найшвидшим серед мисливських птахів. Мають вагу 190-210 г. Довжину тіла 26-29 см. Розмах крил 67-76 см.

Літати можуть не тільки птахи. Це вміння мають повзучі, плавучі та стрибучі тварини. Які саме, наведено у цій підбірці, яка дивує.

Зараз ви читаєте новину «Найшвидші мисливські птахи: зграю рідкісних пернатих побачили на Волині». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода