В анексованому Криму окупаційна влада видобуває пісок з дамби Нижньо-Чурбашського хвостосховища, де зберігалися отруйні відходи.
Це загрожує здоров'ю людей та екології Чорного моря, інформує прес-служба МВОТ (Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб).
"Україна відстежує наслідки широкомасштабного видобутку піску безпосередньо з дамби Нижньо-Чурбашського хвостосховища, де зберігалися отруйні відходи підприємства "Камиш-Бурунський залізорудний комбінат", - написано в повідомленні.
Скидання пульпи припинили 1994 року разом із роботою комбінату. Зараз російська влада використовує отруйні відходи для будівництва Керченського мосту і цивільного будівництва.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Судно з українським екіпажем отримало пробоїну біля берегів Криму
"Вибірка піску з токсичного хвостосховища поблизу Керчі є прямим порушенням окупаційною владою екологічного законодавства. Площа ділянки, де відбувається видобуток, становить 64 288 квадратних метрів(довжина - 860 метрів, ширина - 75 метрів). У процесі видобутку і доставки токсичний пісок неминуче потрапляє у повітря, а атмосферні опади вимивають отруту через зруйновану дамбу в акваторію Чорного моря", - розповіли в прес-службі.
Крім того, кількість миш'яку в хвостах перевищує гранично допустиму концентрацію у 500 разів.
В окупованому Росією Криму триває будівництво Керченського мосту, який має з'єднати окупований півострів з материковою РФ. Раніше повідомлялось, що Росії доведеться вносити зміни в конструкцію моста, навіть якщо він витримає весняний льодохід.
Коментарі