Росіяни вирішили передислокувати свої кораблі з порту окупованої Феодосії в Криму після удару ЗСУ.
Про це в ефірі одного з українських телеканалів розповіла начальниця об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк.
"За мародерським принципом окупанти забрали все, розуміючи що загроза реальна. Вони її відчули. Зараз частину вони намагаються тримати у відкритому морі, а більшість, все ж таки, розподілено між бухтами Новоросійська. Також деякі кораблі, поки що, залишаються у Севастополі. Але очевидно, що росіяни вже збирають речі", - заявила вона.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ВМС сказали, скільки росіян перебувало на борту "Новочеркаська"
Стосовно військових бойових кораблів РФ у Криму, то наразі немає сталої цифри. Ворог продовжує маневрування.
"Один із великих десантних кораблів, очікуючи завершення своєї долі, продовжує курсувати між Севастополем і Новоросійськом, перевозить майно. Очевидно, вони виводять усе, що можуть. Попри заяви росіян, інфраструктура портів це теж законний об'єкт для ураження, який забезпечує спорядження тих самих військових кораблів", - резюмувала Гуменюк.
Росіяни в Криму підтвердили ураження великого десантного корабля "Новочеркаськ" у порту тимчасово окупованої Феодосії.
Пресслужба Міністерства оборони Росії заявляє, що корабель нібито лише зазнав пошкоджень. Водночас, за даними кримських ЗМІ, пожежа в Феодосії ще триває.
У ніч проти 26 грудня близько 3:00 у районі Феодосії в окупованому Криму пролунали вибухи.
Українські захисники підірвали російський великий десантний корабель "Новочеркаськ" з іранськими боєприпасами, підтвердив у вівторок вранці командувач Повітряних сил генерал-лейтенант Микола Олещук. В порту виникла пожежа.
ВДК "Новочеркаськ" - це корабель проєкту 775, який будувала для СРСР соціалістична Польща з 1975 по 1991 рік із урахуванням можливості проведення операцій в океані. Такий же точно український корабель "Костянтин Ольшанський" російські війська захопили в Криму в 2014 році. Перша спроба атакувати ВДК "Новочеркаськ" була 24 березня 2022 року в порту тимчасово окупованого Бердянська.
Коментарі