В окупованому Криму лише 0,2% учнів мають доступ до вивчення української мови.
Кримчани змушені шукати альтернативні інструменти для вивчення мови, повідомило представництво президента України в АРК.
"На жаль, діти і молодь, які проживають на території тимчасово окупованого Криму і Севастополя, не мають доступу до вивчення української мови і змушені шукати для цього альтернативні інструменти. Онлайн-курси, репетиторів, самостійно вивчати тощо", - йдеться в повідомленні.
До російської окупації 13 589 дітей в АР Крим здобували освіту українською мовою. В 2019 навчальному році цей показник скоротився до 249.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ООН закликає Росію відновити освіту українською мовою в Криму
У 2018/2019 навчальному році в 544 загальноосвітніх організаціях окупованого Криму всіх форм власності навчалося 200 700 учнів. З них здобували освіту російською мовою - 194 400 учнів (96,7% від загальної кількості), кримськотатарською мовою - 6100 учнів (3,1%), українською мовою - 249 учнів (0,2%). Класи вивчення української мови продовжують скорочуватися.
Діти дошкільного віку в Криму українську мову не вчать взагалі.
В окупованому Криму видали 1-й номер україномовної газети "Кримський вісник". Підконтрольне окупантам Міністерство інформації повідомило, що ініціатором проєкту є провідник проросійської громадської організації "Українська громада Криму" Анастасія Гридчина. Газета виходитиме раз на квартал.
Коментарі