Ексклюзиви
Середа, 05 вересня 2018 15:56

"Гасити немає чим, викиди продовжуються" - останні подробиці із Криму
16

Автор: primechaniya
  Показали пересохлий кислотонакопичувач заводу "Кримський титан", який став причиною екологічної катастрофи
Показали пересохлий кислотонакопичувач заводу "Кримський титан", який став причиною екологічної катастрофи

На півночі окупованого Криму в місті Армянську через викиди в атмосферу сірчистого ангідриду евакуюють дітей.

Екологічна катасрофа сталася у ніч на 24 серпня. Жителі міста помітили, що усі металеві предмети вкрилися липкою іржею. У повітрі відчувався дивний запах. Окупаційна влада почала евакуацію на 12-й день.

Із міста вже виїхало 6 тис. людей. На 2 тижні зупинили роботу підприємства "Кримський титан", яке стало причиною забруднення повітря.

"У ніч 4 вересня через зміну погоди концентрація сірчистого ангідриду перевищила норму", - повідомив окупаційний глава Криму Сергій Аксьонов.

Радіус викидів із пересохлого кислотонакопичувач заводу "Кримський титан"
Фото: primechaniya
Показали пересохлий кислотонакопичувач заводу "Кримський титан", який став причиною екологічної катастрофи
Пересохлий кислотонакопичувач заводу "Кримський титан", який став причиною екологічної катастрофи
Щоб погасити кислотонакопичував, воду, імовірно, братимуть із  Каркінітської затоки
Щоб погасити кислотонакопичував, воду, імовірно, братимуть із  Каркінітської затоки

Із Армянська та 2 найближчих сіл - Філатовки та П'ятихатки вивозять 3,8 тис. школярів і вихованців дитсадків. А також 60 сімей з інвалідами. На 2 тижні оголосили канікули. Діти перебуватимуть у санаторіях окупованого Криму.

"Діти дошкільного віку відправляться на відпочинок із батьками. Школярі - групами в супроводі вчителів або інших дорослих. Харчування й розміщення за рахунок бюджету", - каже віце-прем'єр кримського окупаційного уряду Ігор Михайличенко.

Підстав для введення режиму надзвичайної ситуації немає. Здоров'ю та життю громадян ніщо не загрожує".

Підстав для введення режиму надзвичайної ситуації немає. Здоров'ю та життю громадян ніщо не загрожує, додали в окупаційній адміністрації.

"Є думка, що після повної зупинки заводу та скидання води до кислотного накопичувача ситуація кардинально покращиться. Є кілька варіантів: перший - ми визначаємо склад води з Каркінітської затоки на вміст хлоридів. Треба розуміти, яка взаємодія буде з цим кислотним середовищем, щоб не погіршити ситуацію. Заливати до цієї водойми можна тільки прісну воду", - заявив Аксьонов.

На подачу води до джерела викидів знадобиться 5 місяців, ще близько 2 днів триватиме монтаж труб, додав він.

Мешканці міста у соціальних мережах розповідають, що вже було 2 випадки смерті від астми.

"Лікарні переповнені - усім ставлять діагноз ГРВІ. Їм "по барабану", що ми тут дохнемо. Якщо проблема в кислотонакопичувачі, то чому раніше не було вжито заходів щодо наповнення свердловин водою? Смішно, що так довго немає однозначної відповіді у місті, де повно хіміків. Причина може бути одна такої затримки - це органіка. І ось вона дає наслідки для здоров'я не відразу, так що у нас можуть бути ще квіточки, а ягідки потім", - поскаржилася анонімно жителька Армянська.

Окупанти стверджують, що причиною шкідливих викидів став пересохлий кислотонакопичувач і перепади денних і нічних температур. Площа цього "озера"- 42 кв. км, обсяг - 30 млн куб. води. Накопичувач вперше висох до такої позначки. Хімічні відходи скидають у накопичувач із 1971-го. Диверсій на хімічному заводі не було.

Місцеве населення планує провести мітинг

Мешканці Армянська пишуть, що у місті дуже смердить. Печуть очі та слизова оболонка, у роті відчувається присмак заліза. Присмак заліза у роті характерний при отруєнні миш'яком, солями міді, заліза, ртуті, свинцю, ванадію, кадмію або цинку. Сірководень також може бути причиною появи металевого присмаку в роті. У людей масово виникають симптоми закладення носу та першіння у горлі.

На адмінкордоні з окупованим Кримом з'явились перші випадки отруєння українських прикордонників. Усьому особовому складу видали спецзасоби індивідуального захисту, від нарядів звільнили жінок. Наряди на кордоні посилені.

Через масовий від'їзд людей із Арм'янська почали надходити повідомлення про випадки мародерства.

Ті, хто залишились у місті, одягають ватно-марлеві пов'язки

"Окупанти використовують наслідки екологічної катастрофи, щоб розжалобити Україну та відновити подачу води з Дніпра. Єдиним ефективним заходом для запобігання отруєнню навколо "Кримського титану" є деокупація Криму та повне припинення українською владою діяльності заводу. Справжньою метою російської окупаційної влади є намагання будь-якою ціною наповнити до зими дніпровською водою висохлі до самого дна водосховища Криму. Такої можливості окупантам не дамо", - каже голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Через викиди в Армянську на Херсонщині в селі Першокостянтинівка Чаплинського району вміст хлоридів у питній воді значно перевищує норму.

Реакція української сторони на події в окупованому Криму

"У пробах питної води Першокостянтинівки перевищення за показниками вмісту хлоридів (389,55 мг/дм3 за норми до 250,0 мг/дм3) і загальної жорсткості (13,5 ммоль/дм3 за норми 7,0 ммоль/дм3). Щодо проб питної води із Преображенки Каланчацького району - вони відповідають санітарним вимогам", - розповіли у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Херсонській області.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Армянськ спіткає доля "Курська" - у Криму перші смерті від екологічної катастрофи

Причиною викидів на комбінаті "Кримський титан", які викликали екологічну катастрофу на півночі окупованого півострова, стали дії російської армії, стверджують в Міністерстві оборони України.

"13-19 серпня під час тренування з прикриття адміністративного кордону з Херсонською областю підрозділи ЗС РФ проводили стрільби в районах розташування відстійників відходів хімічного виробництва титанового та содового заводів. Унаслідок влучень снарядів зазначені об'єкти були пошкоджені, що призвело до суттєвого погіршення екологічної обстановки на всій півночі окупованого Криму", – каже полковник Олександр Мотузяник, посилаючись на інформацію Головного управління розвідки України.

Окупаційне командування намагається приховати масштаб екологічної проблеми та уникнути відповідальності, зазначив Мотузяник.

У ніч на 24 серпня в окупованому Армянську стався викид в атмосферу невідомої речовини. Усі металеві предмети в місті вкрилися липкою іржею. Є перші смерті, які пов'язують з лихом.

Зараз ви читаєте новину «"Гасити немає чим, викиди продовжуються" - останні подробиці із Криму». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода