Усі адвокати військовополонених оскаржили рішення Лефортовського суду щодо подовження терміну арешту.
Про це написав адвокат одного з полонених моряків Микола Полозов у групі "Захист військовополонених українських моряків" у Facebook.
Напередодні Лефортовський районний суд у Москві виніс рішення продовжити для 16 полонених моряків арешт до 24 квітня.
Матросів Андрія Ейдера, Андрія Артеменка та старшину Олега Мельничука будуть утримувати до 26 квітня через те, що вони потрапили до російської в'язниці на 2 дні пізніше за інших.
"Усі скарги подані у встановлений законом 3-денний термін", - написав він.
25 листопада о 21.20 російські прикордонники взяли штурмом українські малі броньовані артилерійські катери "Бердянськ" і "Нікополь" та буксир "Яни Капу". Вони йшли до Маріуполя через Керченську протоку. Судна доправили у порт Керчі на анексованому півострові Крим.
Під час штурму росіяни захопили у полон 24 моряки. 3 дістали поранення, у них осколкові поранення різних частин тіла. В одного моряка пошкоджені білки очей.
Полонених військовослужбовців помістили до Сімферопольського СІЗО, поранених - до лікарні в Керчі. 30 листопада їх таємно вивезли до московського СІЗО "Лефортово", а поранених - у тюремну лікарню СІЗО "Матросская тишина".
За цей період кримчани зібрали для моряків посилки з їжею, теплими речами, засобами гігієни. Після того, як моряків вивезли до Москви, кримські активісти поїхали за ними, щоб передати українцям усе, що для них передали люди.
Для захисту полонених у російському суді зібрали команду з 34 адвокатів.
Росія звинувачує моряків у нібито незаконному перетині кордону. За цією статтею військовослужбовцям загрожує 6 років ув'язнення.
Моряки не визнали себе порушниками російських кордонів, називають себе військовополоненими. Вимагають їх утримувати відповідно до Женевської конвенції.
Росія не визнає українських моряків військовополоненими аргументуючи свою позицію відсутністю війни з Україною.
У світі проводять флеш-моби на підтримку військовополонених.
Коментарі