Понад пів сотні командирів завершили тримісячний Вишкіл капітанів, який проходив за оновленою програмою навчання. Офіцери вирушили до своїх підрозділів.
Українських командирів привітали із закінченням Вишколу на території Національного заповідника "Софія Київська". Як проходили урочистості, дивіться у фоторепортажі Gazeta.ua.
Вишкіл готує командирів із листопада 2022-го. Цього року він став курсом професійної військової освіти "Команд курс тактичного рівня L-1C "Вишкіл капітанів" у структурі Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Тривалість курсу зросла на чотири тижні. Було збільшено час на вивчення забезпечення бою: розвідувальну та інженерну підготовку, логістику, зв'язок, медицину та інше. Більше часу приділяють і вивченню спеціалізованого програмного забезпечення для застосування артилерії "Кропива" та системи ситуаційної обізнаності "Дельта".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський висловився про мобілізацію в Україні та сказав, чого не вистачає
Співзасновником Вишколу у Силах територіальної оборони ЗСУ є Фонд "Повернись живим".
"Якісна, сучасна, швидка й ефективна військова освіта в Україні можлива. Прецедент Вишколу капітанів довів це. Тепер маємо працювати над тим, щоб масштабувати цей досвід на всю систему військової освіти. Також прагнемо, аби до Вишколу долучалися якомога більше родів, видів, служб, відомств Сил оборони. Поле бою змінюється кожні пів року, і команда Вишколу швидко адаптується під ці зміни", - сказав директор "Повернись живим" Тарас Чмут.
Вишкіл капітанів — один із перших курсів професійної військової освіти, який перейшов на світову геодезичну систему координат WGS-84. Це - перший курс, який додав до програми вивчення та планування застосування безпілотних наземних комплексів і безпілотних літальних апаратів.
Програму курсу розробили на основі стандартів армій країн НАТО з урахуванням досвіду російсько-української війни.
Загалом із листопада 2022-го Вишкіл пройшли 706 офіцерів.
Коментарі