Чим жили Україна та світ — у щотижневій фотодобірці Gazeta.ua.
На честь Дня кримськотатарського прапора 26 червня вулицею Хрещатик у Києві пройшли ходою декілька сотень людей, скандуючи "Крим - це Україна!".
1 липня Верховна Рада в другому читанні ухвалила законопроєкт "Про корінні народи України". Ними, згідно з документом, є кримські татари, караїми й кримчаки. Зокрема, закон передбачає визначення правового статусу представницьких органів корінних народів, їхнього ресурсного забезпечення й міжнародного представництва.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Росіяни - національна меншина" - Кулеба відповів Путіну
Україна захищає не лише свою територіальну цілісність, а й право кримських народів на самовизначення. Як це допоможе повернути окупований росіянами півострів, в інтерв'ю Gazeta.ua розповів політолог і публіцист Віталій Портников.
28 червня на пл. ім. Шевченка в Дніпрі понад 1 тис. людей написали диктант до Дня Конституції України. Організатори пообіцяли приблизно за тиждень перевірити роботи й оголосити переможця.
Перший генеральний прокурор України Віктор Шишкін (ліворуч) і правозахисник, політв'язень і народний депутат трьох скликань Верховної Ради Степан Хмара 28 червня прийшли до парламенту у футболках із написом "Зе! Вбивця Конституції!". Коли ввійшли до сесійної зали, глава "Слуги народу" Давид Арахамія написав у чаті фракції: "Что это за два деда-мопеда?" Пізніше нардеп виправдовувався: не впізнав співавторів основного закону України зі спини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Порошенко із сокирою, Аваков з іграшковим кораблем, Саакашвілі з вином – як політики завершують червень
У Миколаєві в рамках міжнародних навчань Sea Breeze 2021 військові авіатори 30 червня показали зразки техніки й елементи пілотажу.
Пілоти українських Су-27 і Су-25 у складі пар відпрацювали тактичні елементи з імітацією ураження наземних цілей. Після цього літак Ан-26 виконав політ на гранично малій висоті задля маскування від засобів протиповітряної оборони умовного противника. Потім разом із літаком Ан-2 десантував авіаційних рятувальників. Британці на багатоцільових вертольотах-амфібіях Мі-14 із безпілотником Bayractar імітували розвідку сил противника.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: І в небі, і в лісі: показали епічні фото українсько-американських військових навчань
29 червня в столиці відбулася акція протесту малого бізнесу. Мітингарі зібралися на майдані Незалежності й пішли з труною та ритуальними вінками до Офіса президента й Верховної Ради. Правоохоронці заблокували шлях. Сталися сутички.
Підприємці руху "SaveФОП!" на мітинг виходять із початку карантину в країні. З-поміж вимог - скасувати карантинні обмеження для малого бізнесу й обов'язковий перехід на касові апарати, ухвалити додаткові пільги. Рада відтермінувала обов'язкове використання касових апаратів до 1 січня 2022 року, але це не зупинило протести.
Збірна України 3 липня програла матч 1/4 фіналу чемпіонату Європи команді Англії. Наші пропустили перший гол уже на четвертій хвилині, але зуміли повернутися в гру. Перший тайм удався непогано, були цікаві комбінації й про розгром не йшлося. Але на початку другої половини гри збірна України пропустила двічі. У підсумку наші пропустили ще раз і так і не забили – 0:4. Це найбільший рахунок серед усіх матчів 1/4 фіналу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Нап'ємося з горя" – як у Києві "запалювала" фан-зона на грі Україна-Англія
Тиждень, що минає, сколихнув Україну низкою трагічних подій. На Одещині 5-річний хлопчик згорів у трансформаторній будці. Він відпочивав із батьком біля озера. Трагедія сталася в одному із сіл Ізмаїльського району 29 червня. Поліцейські встановлюватимуть, чому об'єкт, що становить небезпеку, не був замкненим. А маленький хлопчик – без нагляду дорослих.
А у селі Дмитрівка Золотоніського району на Черкащині того ж дня 63-річний батько вистрелив у 34-річного сина й застрелився сам. Вхопився за рушницю під час раптового конфлікту.
Коментарі