20 січня у Києві відкрилась виставка, присвячена обороні Донецького аеропорту, під назвою "Аеропорт...Пекельна смуга". На ній були присутні військові, які виходили в останні дні оборони Донецького аеропорту, члени родини загиблих "кіборгів", небайдужі люди. Виставка проходить у головному залі Національного музею історії України у Другій світовій війні.
На виставці представлені речі загиблих кіборгів. Їх збирали з усіх куточків України. Привозили волонтери, рідні воїнів. Дехто надсилав поштою.
"Ми говорили, що будемо оплакувати своїх побратимів після перемоги. Не дочекалися. Перемога ще не так близько. Основна наша війна попереду. Ми ще не воювали з Росією. Всі, хто там був, можуть відзначити, що війна відбувається тільки там, на тій лінії зіткнення. І в родинах, які чекають або вже не дочекаються своїх рідних. Для всіх інших цієї війни не існує. Не хотілося б доводити до того, що Україна прокинеться тоді, коли війна зайде до кожного в домівку. Коли кожен відчує біль. Давайте прокинемось трішки раніше і нарешті зробимо національну державу", - сказав під час відкриття ротний Добровольчого українського корпусу "Правий сектор" Андрій Шараскін.
Старший солдат 90-го окремого аеромобільного батальйону 35-річний Андрій Казмірчук, який виходив з Донецького аеропорту одним з останніх, представив на виставці єдине, що залишилося з війни, - український стяг.
"Це сильний біль. Страшні спогади. Кожен день, кожну ніч. Коли ти розумієш, що там загинули люди, яких ти знав. Твої товариші", - сказав він.
Казмірчук обороняв ДАП з 16 до 21 січня 2015 року на другій ротації.
"В ті останні дні аеропорт вже не мав абсолютно ніякого стратегічного значення. Він був просто символом для народу. Як об'єкт, який варто було захищати", - додав він.
Командир 122-го окремого аеромобільного батальйону підполковник Сергій Гурін з позивним "Араб" командував обороною аеропорту з 16 грудня 2014 до 20 січня. Був начальников штабу 3-го батальйону 80-ї бригади.
"Найважчим періодом було 16 січня, коли відбувся бій, який назвали "Сталінградом". Отруєння газом. Бойовики заливали бензин, який горів. Обстрілювали абсолютно з усього, що тільки можливе було. Аеропорт - це більше, ніж символ. Для нас він таким був. Я не думаю, що ті люди, які обороняли аеропорт, казатимуть, що даремно стояли там. Дарма обороняли. Аеропорт був, є та залишився гарним плацдармом для входу в Донецьк та розчленування незаконних збройних формувань. Він був гарним плацдармом. І знову ж, це українська земля. А хто казав, що треба віддати хоча б 10-15 см землі? Питання: кому?", - сказав він.
"Ця подія викликає у мене щиру вдячність, що не забули всіх тих, хто загинув та брав участь. Аеропорт - це більше, ніж символ", - прокоментував комбат виставку.
"Приємно від того, що прийшли не тільки родичі та самі учасники подій, а ще просто небайдужі люди. Ми самі допомагаємо. У нас команда дівчат. Ми готуємо їжу та приносимо її у військовий шпиталь. Кожен робить те, що вважає за потрібним та за своїми силами", - сказала киянка Людмила Ровлева, яка відвідала виставку.
Нагадаємо, 21 січня річниця того, як українські військові залишили термінал Донецького аеропорту. Оборона тривала 242 дні.
Коментарі