Середа, 26 грудня 2012 17:09

У Києві пройшла акція за порятунок садиби Сікорських

У Києві пройшла акція за порятунок садиби Сікорських
Фото: nr2.ru

У середу активісти "Молодіжного руху Києва" провели акцію протесту проти бездіяльності власників та орендарів будівлі по вулиці Ярославів Вал, 15, де провів своє дитинство і юність видатний авіаконструктор, вчений, винахідник і філософ Ігор Сікорський.

Учасники акції розгорнули плакат "Врятуймо садибу Сікорських", після чого організували на вулиці збір підписів на захист пам'ятки архітектури. Зібрані підписи організатори акції планують передати в приймальню голови Київської міської державної адміністрації Олександра Попова.
Будинок був побудований за замовленням лікаря-психіатра Івана Олексійовича Сікорського. Вчений, благодійник і громадський діяч Іван Олексійович Сікорський влаштував в цьому будинку лікарню та вів приватну практику.

Син Івана Олексійовича, Ігор Сікорський, вже в 20-річному віці сконструював на задвірках батьківської садиби перший вертоліт. Тут же він побудував кілька типів аеропланів, на яких літав сам, а в 1911 році на моделі С-6А встановив світовий рекорд швидкості з екіпажем.

Останні 50 років свого життя талановитий конструктор прожив у США, де в 1923 році заснував "Аероінженерную корпорацію Сікорського". Зараз вона відома у всьому світі найбільш передовими технологіями в області виробництва вертольотів.

"Ми намагаємося привернути увагу до пам'ятника світового значення і закликаємо взяти на баланс міста садибу Сікорського, відновити її. У цьому будинку повинен бути Музей авіації", - сказав лідер руху, Арсеній Пушкаренко.

Він зазначив, що садиба зараз перебуває на балансі Міністерства оборони України, яке спільно з ДП "Готель Козацький" довели будівлю до аварійного стану.

Зараз ви читаєте новину «У Києві пройшла акція за порятунок садиби Сікорських». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 6738
Голосування Якими правами слід наділити жителів Києва без прописки?
  • Безкоштовною медичною допомогою, можливістю безкоштовного навчання дітей у школах та виховання в дитсадках
  • Голосуванням за муніципальну владу
  • Участю в голосуванні щодо перейменувань вулиць і зелених зон, зведення будівель та споруд
  • Громадяни мають вирішувати долю того населеного пункту, де вони прописані
  • Залишити без змін
  • Свій варіант напишіть у коментарях
Переглянути