Ексклюзиви
Вівторок, 04 січня 2011 14:52

Новобудова на Подолі спотворить вид на пам'ятник Володимиру (ФОТО)

У Києві під Новий рік нишком знесли пам'ятку архітектури – особняк 1909 року на Поштовій площі. На черзі - ще десяток старовинних будинків, пише "Газета по-київськи".

Зелену триповерхову будівлю на Сагайдачного, 1б, обнесли парканом ще влітку, але не стало її у ніч з 29 на 30 грудня.

На місті будинку має з'явитися п'ятиповерхова офісна будівля з підземним паркінгом.

Уперше Містобудівна рада розглянула проект адміністративної будівлі на вулиці Сагайдачного, 1б, ще в березні 2007 року. "Вписати" у схил офіси запропонував архітектор Юрій Бородкін. Він пропонував залишити будинок, затуливши його масивною офісною будівлею. Замовник - ТОВ "Сітко-Поділ-Київ".

Члени Містобудівної ради відправили проект на доопрацювання через те, що будівля має "не подільську архітектуру", закриває стару, знаходиться дуже близько до тунелю метрополітену. Тому від проектувальників вимагали знизити поверховість і не затуляти пам'ятник архітектури.

Однак, через три роки проект загадковим чином чином виріс до одинадцяти поверхів з підземним паркінгом на 38 машиномісць.

Містобудівне обґрунтування для проекту написав Віктор Вечерський, заступник директора Науково-дослідного інституту охорони пам'яток. Питання про те, щоб було видно триповерховий будиночок на Поштовій площі, який перебував у державному реєстрі пам'ятників з 1994 року, а також входив до історико-культурний заповідник "Стародавній Київ", вже не порушувалося.

13 липня 2010 року Українське товариство охорони пам'яток схвалив його виключення з реєстру пам'яток.

За словами історика, києвознавця Михайла Дегтярьова, коли побудують цю будівлю, то з лівого берега і Подолу пам'ятник Володимиру буде виглядати так, ніби стоїть на даху новобудови.

"Будівництво нової будівлі заборонено на території заповідника "Стародавній Київ" і суперечить наказу Мінкультури від 3 лютого 2010 року (про внесення до держреєстру пам'яток історії та культури комплексу київських гір)", - додав він.

Як відомо, ділянка, де знаходився зруйнований нині будинок, раніше належала відомому київському архітектору Миколі Казанському. На межі XIX-ХХ століть він керував будівельною справою в Києві, брав участь у зведенні Міського (Оперного) театру.

Однак, це далеко не остання пам'ятка, якою пожертвують заради торгово-офісних центрів з паркінгами.

Так на черзі можуть бути будівлі по вулицях Софіївська, 20, 21 (навпроти дзвіниці Софійського собору); Сковороди, 1, будинок київського війта Г. Киселевського; Великій Васильківській, 50 (будівля в стилі модерн); садиба Мурашка (чотири будинки на вулиці Малій Житомирській, 1909 року будівництва); садиба Меленського (вул. Хорива, 13/11);

Будинок Сікорського (Ярославів Вал, 15б); Млин Бродського на Поштовій площі тощо.

Долю деяких ще приховують, але за іншими вже є проекти забудови і рішення Київради про передачу землі.

Зараз ви читаєте новину «Новобудова на Подолі спотворить вид на пам'ятник Володимиру (ФОТО)». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

5

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 5687
Голосування Якими правами слід наділити жителів Києва без прописки?
  • Безкоштовною медичною допомогою, можливістю безкоштовного навчання дітей у школах та виховання в дитсадках
  • Голосуванням за муніципальну владу
  • Участю в голосуванні щодо перейменувань вулиць і зелених зон, зведення будівель та споруд
  • Громадяни мають вирішувати долю того населеного пункту, де вони прописані
  • Залишити без змін
  • Свій варіант напишіть у коментарях
Переглянути
Погода