Студенти Київського національного лінгвістичного університету налякані новими правилами навчання ректора Галіка Артемчука. Вони переконані: його письмові та усні накази — абсурдні та протиправні.
— За дві "енки" можуть відрахувати з університету. Якщо студент запізнився, але зайшов на пару — викладача штрафують на половину місячної зарплатні. А ще заохочується система доносів, до яких нас зобов"язують. Якщо ми бачили запізнення студента, а викладач захотів зам"яти інцидент, то хтось обов"язково про це донесе. У нас навіть жарт з"явився. Двох студентів викладач зможе пустити за місяць, а трьох уже ні, бо зарплатні не вистачить, — розказує 20-річна Надія, студентка 3-го курсу Інституту східних мов.
Студенти відмовляються називати журналістам свої прізвища — кажуть, що бояться відрахувань.
— Одного хлопця відрахували за те, що декан побачив, як він курить біля магазину "Богатир", через дорогу. Потім той через суд відновлював своє навчання тут, — розповідає Сергій, студент-правник 4-го курсу.
— Недавно дівчину ректор за руку вивів із "універу" через коротку спідницю, потім її відрахували, — додає однокурсниця Сергія Ольга, 21 рік. — Дівчатам не можна фарбуватися, носити розпущене волосся, червоний одяг, короткі спідниці. У жодному разі не може бути відкритий живіт.
У чотирьох гуртожитках університету заборонили користуватися будь-якою технікою. До переліку потрапили комп"ютери, фени, чайники і телевізори.
— Спочатку заборону пояснили тим, що проводка "двожильна", а для комп"ютерів потрібна "трижильна". Коли почали користуватися ноутбуками, в яких живлення "двожильне", нам це заборонили, пояснюючи просто — от, ректор сказав, — розповідає 22-річний Ігор, який мешкає в гуртожитку на вул. Мішина, 15/17 (Севастопольська площа).
Студенти згадали, що взимку викладач англійської розповідала їм про свою колегу, яку оштрафували на півзарплатні за те, що студенти сиділи на парах у верхньому одязі.
Нещодавно в університеті пройшло закрите анкетування, де студенти мали назвати викладачів, які в позааудиторний час розмовляють російською мовою.
— Якби знали, що таке буде, ніколи б сюди не пішли навчатися, — кажуть в один голос студенти.
Переконують, що перевестися до інших закладів складно — доведеться складати щонайменше 8 іспитів.
— Усе брехня! — каже Галік Артемчук, 68 років, ректор Київського національного лінгвістичного університету. — Із лютого ми беремо участь у переході навчання на принципи Болонської декларації. Я видав наказ, яким змушую студентів учитись, і його не відміню. Хоча інакше я став би для них золотим ректором, але цього не буде. Вони хочуть отримати дипломи, а не знання. Тому все вигадують.
Коментарі
28