У Софійському соборі провели незвичайні роботи по антисептичній обробці повітряних каналів вентиляції в древньому приміщенні, в якому завівся рідкісний вид грибка на стінах.
Про це повідомила гендиректор Національного заповідника "Софія Київська" Неля Куковальська, пише "Сегодня".
"Ми помітили плями на стінах ще в 2016 році, і їхнє тонування, яке провели реставратори, на жаль, не допомогло. Нам довелося звернутися до вчених, щоб визначити, що це за мікроорганізми. Ми звернулися в Інститут мікробіології НАНУ. Їхні фахівці провели глобальне дослідження, возили зразки в Європу і визначили: це грибок, якого немає в Україні. На жаль, ми поки не знаємо, як його лікувати. За рекомендацією вчених ми провели ці превентивні роботи. Наші співробітники почистили всі повітряні канали, прибрали пил і сміття, все продезінфікували вапном, щоб грибок не поширювався", - розповіла Куковальська.
Для повного усунення грибка потрібно ще провести благоустрій навколо собору, щоб будівля не страждала від вогкості, додала вона.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Софійському соборі знайшли тисячолітній напис
У травні 2017 року купол дзвіниці "Софії Київської", що почав протікати під час дощів, ремонтували чотири альпіністи. Востаннє купол відновлювали 1971 року. Замінили конструкції і покриття, а 2000-го виконали перепозолоту.
Коментарі