25 липня у столиці за 3 години випала тримісячна норма опадів. У селі Софіївська Борщагівка, яке межує на півночі з Києвом, під воду буквально пішло домогосподарство.
Двір Любові Маршаріпової огинає місцева річка Борщагівка. У середу вона вийшла з берегів і заповнила її двір. У будинку рівень води сягав півтора метри.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вулиця, що стала озером: показали врачаючі фото після негоди
"Останні три роки влітку нас часто підтоплює. Але такого ще не було", - розповідає жінка. - Вода з такою силою пливла, що мусила триматись за стіни".
У дворі повсюдно лежить хатнє начиння, що сушиться після підтоплення: телевізори, пральна машина, холодильники і одяг. Господиня має у дворі три будинки, здає кімнати, з того й живе. Веде до одного з них.
Цілий день лопатами викидали мул із кімнат
"До другої ночі черпали воду. Сьогодні майже цілий день лопатами викидали мул із кімнат. Двір хоч і великий, але немає місця все розкидати, аби сохло, - показує на гору речей, складених на ліжках і столах. - Оце покуди на стіні вологий слід — стояла вода. Більше метра. Все плавало: меблі, техніка, одяг і постілі".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В п'ятницю в Києві знову очікується злива і підтоплення
Йдемо до гаража, в ньому теж горою стоїть різноманітне начиння.
"Морозильну камеру доведеться викинути, - жаліється господиня. - Тільки восени купила новий котел. Він обігрівав усі приміщення і грів воду у бойлери, а тепер не знаю, чи все це увімкнеться і на скільки потягне ремонт".
На городі у мулі лежить полуниця, теплиця великої води теж не пережила. Любов Маршаріпова веде до річки. Розповідає, що підтоплення розпочались десь 7 років тому, останні три — сильні.
Вода не встигає пройти і їй нікуди дітись
"Раніше русло було ширше. Люди будувались, засипали русло і робили загати. А ще позрізали верби, що раніше укріплювали берег, - розповідає. - А головне, далі річку пустили в труби, під землю. Вода не встигає пройти і їй нікуди дітись".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерти розповіли, чому Київ "іде під воду" і хто в цьому винен
Жінка з чоловіками, що орендують у неї житло, намагались розчищати русло, але дійшли до труб, а далі зробити нічого не можна.
Вкінці городу берег укріплений бетонним муром. Коли торік затопило город, господиня звела його.
"114 тисяч вклала в цей мур, позичених грошей ще не віддала. Думала буду спокійно спати, але цього разу він мене не спас", - розповідає.
114 тисяч вклала в цей мур, позичених грошей ще не віддала
На запитання, що робитиме далі, знизує плечима: "Будемо сушити все і потихеньку відновлюватись. На владу надій не маю. Наш депутат сказала, що повідомила сільську раду і приїде комісія, але мені не віриться. Три роки тому ще з сусідами ходили і нічого. Там, - показує на будинки нижче по течії, чиї господарі звузили русло, - люди високих категорій живуть, і сільська рада безсила".
Люди високих категорій живуть, і сільська рада безсила
Через важкі погодні умови знеструмлено 117 населених пунктів у 7 областях України
Коментарі