Актори вишгородської театральної студії - діти з інвалідністю - 6 червня покажуть свою першу виставу "Літо в долонях". Про роботу інклюзивного театру #MadeInVyshgorod розповіла координаторка проекту Анастасія Лялнева-Ірлік.
Прем'єрний спектакль за мотивами казок Сергія Козлова відбудеться у Вишгородському міському Центрі творчості "Джерело". Цю виставу студія та зокрема режисерка Уляна Штурба готували 4 місяці. У постановці беруть участь 12 діток.
За словами Анастасії, специфіка подібних занять - у тому, щоб представити акторство як гру. Якщо звичайна дитина сприймає театр як роботу чи завдання, то тут режисер має пояснити, що це гра, і змотивувати дитину брати участь.
Ідея створення театру належить Міжнародному благодійному фонду "Жовто-Блакитні Крила", що третій рік працює з дітьми з інвалідністю у Вишгородському районі. Основні кошти на театр ідуть з-за кордону: основним фінансовим "донором" студії став Німецький дитячий фонд ChildFund Deutschland. Місцева ж влада – вишгородська – надає приміщення для репетицій й інформаційно підтримує. В організаторів є ідея використовувати в майбутньому фандрайзинг: вистави будуть благодійними і глядачі зможуть фінансово долучитися.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Коли тиша заговорила" - в Нацопері показали вражаючий перформенс
"Ніяке "окупити", театр – це взагалі некомерційна складова в Україні. Так, є мрія – щоб справа мала продовження, але ж потрібно запрошувати режисера, оплачувати костюми. Нам дали можливість організуватися, а наша справа – заохотити громаду, щоб вона матеріально підтримала такого роду активність", - сказала Анастасія Лялнева-Ірлік.
Перший спектакль, втім, буде безплатним: "Вистава інклюзивна, а інклюзія не може мати жодних бар'єрів. Це для різних категорій: не тільки дітей з інвалідністю, а й з малозабезпечених, багатодітних родин тощо".
У Львові у межах Міжнародного фестивалю особливих театрів "Шлях" гастролював вроцлавський театр "Euforion". Його актори ‒ люди із різними психічними захворюваннями. Режисер працює з ними так, щоб їхні вади на сцені стали плюсами і особливістю.
Коментарі