Ексклюзиви
Середа, 16 травня 2018 20:35

"Коли тиша заговорила" - в Нацопері показали вражаючий перформенс

У Києві на сцені Нацопери 12 травня під час опери "Набукко" на дві хвилини зник звук. Артисти хору продовжували співати, оркестр грав, але без жодного звуку. У такий спосіб Національна опера долучилася до проекту "Коли тиша заговорила", присвяченого людям, що втрачають слух. Експеримент став новаторським не тільки для України, але й для всієї Європи.

Автор: К. Панченко
  Протягом двох хвилин хор і оркестр виконували свої партії без жодного звуку
Протягом двох хвилин хор і оркестр виконували свої партії без жодного звуку

Опера "Набукко", одна з найвідоміших у творчій спадщині Джузеппе Верді, традиційно відкривається увертюрою, після якої на сцені з'являється хор. Але цього разу протягом двох хвилин хор і оркестр виконували свої партії без жодного звуку. Після незвичного виступу публіка почула звернення організатора проекту, громадської організації "Відчуй":

"Пані та панове! Щойно ви чули тишу. Не хвилюйтесь, будь-ласка, менше ніж за хвилину світ музики повернеться, і ви побачите оперу "Набукко" у звичній для вас постановці. Ви чули тишу, бо кожен 10-й у цій залі, можливо, втрачає слух і не здогадується про це. Ви чули тишу, адже понад 3 мільйони українців мають проблеми зі слухом і не можуть знайти в собі сили про це говорити.…". Закінчувалося звернення закликом перевірити свій слух та підтримати людей, світ яких поглинає тиша.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські амазонки дефілювали у дизайнерських вишиванках

"Багато людей, які мають проблеми зі слухом, не готові це визнати. Не готові використовувати слуховий аппарат, не готові повернути собі можливість чути. Я сподіваюсь, що після сьогоднішнього вечора, коли з глядачами говорила тиша, дехто все-таки зважиться на це, — зазначив засновник організації "Відчуй" Андрій Пишний. — Коли людина втрачає зір - це відгороджує її від предметів, коли людина втрачає слух — це відгороджує її від людей. Перформанс, який ми сьогодні влаштували, покликаний руйнувати ці бар'єри".

В антракті глядачі взяли участь в опитуванні. Результати понад 300 заповнених анкет засвідчили, що тільки 26% перевіряли слух протягом року, після опери це планують зробити вже 48%.

Автор: К. Панченко
  "Коли людина втрачає зір - це відгороджує її від предметів, коли людина втрачає слух — це відгороджує її від людей"
"Коли людина втрачає зір - це відгороджує її від предметів, коли людина втрачає слух — це відгороджує її від людей"

Втрата слуху — поширена проблема не лише в Україні. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я, у світі налічується понад 466 мільйонів людей з інвалідністю по слуху і до 2050 року це число може зрости до 900 мільйонів. При цьому лікарі запевняють, що в 60% випадків втраті слуху можна запобігти, якщо вчасно поставити діагноз.

"Відчуй" — громадська організація, заснована Людмилою та Андрієм Пишними. З 2011 року системно займається допомогою та соціальною адаптацією людей з порушеннями слуху. За сім років діяльності організація реалізувала понад 15 всеукраїнських проектів, серед яких унікальний для України інклюзивний табір, спрямований на соціалізацію дітей із порушеннями слуху, створення креативного простору "ТАМ" та музичного класу "Біг Бах" для нечуючих, безкоштовний курс жестової мови та ін.

Зараз ви читаєте новину «"Коли тиша заговорила" - в Нацопері показали вражаючий перформенс». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1863
Голосування Історію життя кого з українських музикантів ви б хотіли побачити у художньому фільмі?
 • Володимир Івасюк
 • Ігор Білозір
 • Андрій Кузьменко, "Скрябін"
 • Гайтана
 • Руслана
 • Оксана Хожай
 • Володимир Бебешко
 • Віка Врадій
 • Сергій Кузьмінський, "Брати Гадюкіни"
 • Василь Гонтарський, Вася Club
 • ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода