6 травня 2010 року звільнили з посади директора київського зоопарку Світлану Берзіну, у зв`язку зі смертю найбільшого у світі азіатського слона Боя. Він був символом звіринця.
Бой під час перебування у відкритому вольєрі раптово впав і помер. У загородці знайшли варені яйця, які не входять у раціон харчування слона. Припустили, що ними тварину й отруїли. Він помер у віці 39 років. Такі доживають до 60-ти. Мав двох нащадків
Громадські активісти наголошували на некомпетентності керівництва зоопарку. Мовляв, воно вело непрозору фінансову діяльність. Через це колекція київського зоопарку залишилась без низки тварин. Серед найбільших: кінь Пржевальського, зебра, броненосець, ведмідь, 13 птахів та слон.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Подорожчали квитки у Київський зоопарк
Бой на українських харчах набрав 6,5 т. Зазвичай самці важать не більш як 5 т. Щодня він з'їдав 80 кг сіна, 50 кг яблук, 40 кг моркви, 20 кг буряку та комбікорм.
Тварина весь час проводила біля годівниці. Любив увагу людей, які його годували. Коли зоотехнік заходив до вольєра й повертався до слона спиною, у нього летіла грудка землі. Чоловік годував Боя і той на мить піднімався на задні лапи.
Екзотичну тварину утримував колишній мер Києва Леонід Черновецький. На це щомісяця витрачав близько 46 тис. грн. Скаржився, що не може знайти йому пару.
"Годую слона на 100 тисяч гривень. На квартал чи місяць, не пам'ятаю. Він дуже багато їсть, а ще самотній. Йому потрібна дружина. Її давно не було. А він симпатичний, красунчик", - розповідав мер Києва.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У київському зоопарку встановлять турнікет для оплати банківською карткою
20 березня у київському зоопарку народилися незвичайні пташенята - 4 чорних лелеки. Нині для пари грифів створили нові, затишніші умови
Коментарі