На сьогодні до Києва повернулися майже дві третини мешканців столиці.
Про це заявив міський голова Віталій Кличко в ефірі національного телемарафону, повідомляє Укрінформ.
"Ми підраховуємо з операторами зв'язку кількість телефонів у нашому місті. Це приблизно два з половиною мільйони киян зараз уже перебувають у нашому місті. Майже дві третини киян повернулися", - сказав він.
Мер Києва уточнив, що до початку російської агресії проти України в столиці проживали 3,5 млн людей. Водночас зауважив, що кияни, які були вимушені виїхати, можуть повертатися до міста.
"А гарантувати безпеку ми не можемо. На сьогодні ймовірність обстрілів і ракетних ударів ще, на жаль, залишається", - заявив Кличко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стало відомо, які нові назви отримають п'ять станцій Київського метрополітену
Додав, що якщо є можливість бути в захищеніших місцях, де немає ризику для життя і здоров'я, "будь ласка, залишайтеся. І якщо є можливість - ми не заперечуватимемо поверненню сьогодні до своїх домівок".
Також міський голова Києва зауважив, що зараз у Києві є велика кількість блокпостів, діє комендантська година, яка також обмежує рух містом, зберігається імовірність обстрілів, а в передмісті заборонено відвідування зелених зон через можливі замінування і наявність вибухонебезпечних предметів.
"Тобто багато обмежень є. І якщо вони вас не лякають, можете повертатися. Але ми можемо говорити, що сьогодні вже життя потроху повертається до нормального функціонування. Проте його не можна назвати таким, яке було", - повідомив він.
Кличко також сказав, що "не так функціонує громадський транспорт, як хотілося б".
"Це пов'язано з обмеженням кількості й маршрутів, складу, великого навантаження на інфраструктуру, зменшенням кількості працівників комунальних підприємств. Викликів багато, але ми робимо все для того, щоб вода й теплопостачання, електропостачання, сервіси, прибирання сміття і вулиць - все функціонувало. Тобто воно функціонує, але зараз у дещо інших умовах", - сказав міський голова.
У Святошинському, Оболонському й Подільському районах столиці погіршилася якість повітря. Це сталося через тління торф'яних родовищ. Пожежу на торфовищах ліквідовують у Бучанському районі на Київщині.
Коментарі