Відключення ТЕЦ-6 не призведе до надмірного перевантаження інших електростанцій, їх потужності вистачить для стабільного забезпечення населення електроенергією. Але вплине на співпрацю міської влади з Київенерго.
Про це заявили енергетичні експерти у коментарі Gazeta.ua.
"Влітку споживання електроенергії не настільки велике, як узимку. Тому казати про надмірне навантаження на інші станції, яке може призвести до відключення світла населенню – не можна. Єдине на що вплине це відключення - комфорт населення, яке не матиме гарячої води", - сказав експерт Олександр Сергієнко.
Перед відключенням ТЕЦ-6 була прорахована спроможність забезпечення міста електроенергією ТЕЦ-5.
"Те що потужності ТЕЦ-5 вистачить забезпечити місто світлом прорахували завчасно. Відключають, щоб полякати народ, владу. Але проблема більш глибока. Населення просто не в змозі сплачувати по таким тарифам. Комунальне господарство недоотримало колосальну суму - 55 млрд грн. А все це наслідок непродуманої тарифної політики. Коли тарифи на газ підняли, то всі експерти попереджали, що це призведе тільки до неспроможності оплати населенням. Так воно і сталося", - сказав Олександр Сергієнко.
Найімовірнішим наслідком відключення ТЕЦ-6 від газу може стати остаточне розірвання стосунків міської влади з Київенерго, зауважив депутат Київради від фракції "Батьківщина" Володимир Бондаренко.
"Йде свідомий розвал енергетичного комплексу міста", - заявив Володимир Бондаренко.
30 травня Київтрансгаз повністю зупинив газопостачання столичної ТЕЦ-6, яка забезпечує гарячою водою і опаленням узимку житлмасиви Оболонь, Троєщину, Райдужний і Воскресенку.
ТЭЦ-6 постачала гарячу воду в 3 тис. 138 об'єктів, з них – 2 тис. 142 житлових будинків, 39 медичних закладів, 164 дитсадків та 670 відомств.
Борг Київенерго перед НАК "Нафтогаз України" за спожитий газ для виробництва теплоенергії досяг станом на 1 травня 4,2 млрд грн. А борг за транспортування газу перевищує 370 млн грн.
"Видатки Київенерго на оплату транспортування газу становлять менше 10% загальних видатків компанії. Якщо Київенерго під загрозою відключення не знаходить коштів навіть на сплату рахунків за транспортування, це може свідчити про великі проблеми у компанії. 370 мільйонів боргу Укртрансгазу - це ще дрібнички. Нафтогазу Київенерго заборгувало 4,2 мільярди і є найбільшим нашим боржником. За таких обставин постає питання де гроші, сплачені киянами за тепло і гарячу воду" - йдеться у повідомленні прес-служби "Нафтогаз України".
Основною причиною припинення газопостачання Київенерго називає накопичені державою та споживачами борги за опалення та гарячу воду, зазначає прес-служба Київенерго. 2 млрд грн, з яких 1,2 млрд грн, які заборгувала держава, це некомпенсовані пільги і субсидії. Споживачі за гарячу воду та опалення заборгували майже 3 млрд грн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Київенерго прокоментували причини руйнівного прориву магістралі
З серпня цього року українцям доведеться платити за опалення по-іншому. Станеться це, якщо дану ініціативу підтримають можновладці. Наразі ж нову вимогу уже закріплено в меморандумі з МВФ.
Коментарі