неділя, 08 грудня 2024 22:31

Як працює "чорний ринок" ритуальних послуг у Києві - інсайди військового

Як працює "чорний ринок" ритуальних послуг у Києві - інсайди військового
Злив інформації відбувається ще тоді, коли родичі телефонують в швидку чи поліцію. Фото: Freepik

Деякі приватні ритуальні агентства у Києві діють за певною схемою. Виявляється, медики та поліція передають інформацію про смерть людини прямо до приватних компаній, які оперативно телефонують родичам.

Про це розповів Олександр Скорик на позивний "Онікс". Він ветеран війни, пройшов "Азовсталь" і ворожий полон. Зараз він на посаді заступника директора комунального підприємства "Спецкомбінат", яке надає ритуальні послуги. Цю посаду створили, щоб військовими похованнями у Києві займався саме військовий, передає військовий.

"Злив персональних даних відбувається на загальному рівні. Від бабусі, яка померла своєю смертю умовно на Троєщині і закінчуючи дитиною, яка довготривалий період хворіла — все це, на жаль, зливається.Те що не можуть робити законні представники влади, в приватному секторі це все дозволено", — розповів Олександр Скорик.

Він каже, що все відбувається на самому першому рівні — коли людина телефонує в поліцію або в екстрену медичну допомогу і каже, що в неї сталася біда і помер родич.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Родина Ольги Сумської втратила близьку людину

"Відразу же ця інформація від рівня оперативного чергового, який прийняв цей дзвінок, передається. На жаргоні похоронщиків це називається сітка. Ця інформація потрапляє в сітку, вона кожен місяць має свою абонплату в залежності від району і від перспектив району і тому подібне. Ця інформація також йде від слідчо-оперативної групи, яка туди приїжджає, патрульної поліції, санітарів, які працюють в медичних закладах, реєстратур — все це йде в сітку", — розповів Олександр Скорик.

За його словами, за кожний оформлений договір і кожного приведеного клієнта, людина, яка надала інформацію отримує в середньому від трьох-чотирьох до восьми тисяч гривень. Залежно від розміру чека на поховання.

"Тому не треба дивуватися, коли трапляється горе в людей, і їм уже телефонують на мобільний, знають, де вони живуть, за якою адресою, як звертатися до даного абонента. Кажуть, що ми можемо допомогти, ми приїдемо, все зробимо, оформимо. Комунальне підприємство не має таких повноважень, тому приватний сектор сформував свою монополію. Саме тому що була відпущена правова складова і держава не намагалася якось врегулювати ринок ритуальної сфери від початку 90-х і по теперішній день", — каже Олександр Скорик.

Це незаконно, але масових кримінальних справ щодо цього, за його словами, немає. Тому це, на його думку, працюватиме і далі.

Ще відразу після повномасштабного російського вторгнення Кабмін ухвалив постанову, якою визначив, що сім'ям загиблих українських воїнів виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 15 млн грн. Є також ряд інших пільг та компенсацій.

Як отримати пільги, виплати та компенсації родинам загиблих (померлих) військовослужбовців, нагадала колишня омбудсменка Людмила Денісова у Telegram.

Зараз ви читаєте новину «Як працює "чорний ринок" ритуальних послуг у Києві - інсайди військового». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 7644
Голосування Якби вибори мера Києва відбувалися найближчим часом, за кого б віддали свій голос?
  • Віталій Кличко
  • Борислав Береза
  • Микола Томенко
  • Марина Порошенко
  • Роман Грищук
  • Олексій Кучеренко
  • Андрій Іллєнко
  • Сергій Притула
  • Юрій Левченко
  • Свій варіант
Переглянути