Столичні депутати затвердили міську програму оновлення містобудівної документації та основні засади містобудівної політики у місті Києві. За ці рішення проголосувало 80 депутатів. Сергій Целовальник, директор Департаменту містобудування й архітектури Києва, розповів, що ці документи регулюватимуть забудову в столиці, поки не стане чинним новий Генплан:
- Нині міський бюджет не може самостійно профінансувати всі містобудівні програми, бо вони дорого коштують. Генплан столиці вже розроблений, переданий на експертизу, але ще не затверджений Київрадою. А жити якось треба ще ці два роки: робити план зонування та детальний план території, щоб проводити комплексну забудову. В місті залишилось трохи промислових територій із непрацюючими заводами чи підприємствами або ділянок із нефункціонуючими комунально-складськими приміщеннями. От інвестор, який викупив права на ці території, хоче будувати там житло, з десяток житлових будинків на цій території. Тому потрібно розробляти детальний план території, яка охоплює в тому числі й простір між вулицями й дорогами. Тоді буде зрозуміло, скільки там можна будувати житлових будинків, де буде дитсадок, школа, поліклініка. Але, хто платить, той і замовляє музику. І щоб не було такого, що забудовник зводитиме щось, що не влаштовуватиме місто, Київрада розробила спеціальну програму, яка покликана захистити столицю від хаотичних забудов.
Як все виглядатиме на практиці?
- Міська рада буде розпорядником, який дозволяє забудову. Департамент архітектури є розпорядником коштів, залучає інвестора, укладається потрійний договір між інвестором, Департаментом та забудовником. Таким чином буде гарантія, що збудують, щось, що дійсно потрібне людям, а не забудовнику.Розробимо 76 детальних планів території та 7 планувальних центральних зон. Вони дозволять нам в подальшому розробляти зонінг та кадастрову документацію.
Навіщо розробляли ДПТ островів. Їх теж забудовуватимуть?
- Ні, їх просто облагородять. Це робилося для того, щоб людям було зручно відпочивати на пляжах, а не так, як зараз – ходять по головах один одного, поруч кіоски з пивом.
Як ці документи регулюватимуть забудову в центрі міста?
- Цим документом якраз і передбачена гранична висотність забудов у центрі. ДПТ центру міста збираємось показати ЮНЕСКО. Є зони, на яких передбачено будівництво і вище 27 метрів, але вони не впливатимуть на силует Києва. Зокрема, збережемо буферну зону Софії Київської. Унеможливимо будівництво на Жилянській, 118-120 та інших спірних об'єктах.
Коли Київрада може ухвалити новий Генплан?
- Тижні через два документу видадуть сертифікат. Після цього виставлять на обговорення Київради. Але затвердити Генплан цього року Київрада точно не встигне.
Коментарі