"Ріф мій друг і я прийшов його підтримати", - каже ветеран Вадим, на позивний Шеріф.
Кілька десятків людей 29 червня прийшли до Шевченківського райсуду Києва, аби підтримати сержанта Сил спеціальних операцій, волонтера та музиканта Андрія Антоненка на псевдонім Ріффмастер, дитячого кардіолога Юлію Кузьменко та медсестру Яну Дугарь. Їх заарештували 19 грудня 2019-го та звинуватили у вбивстві журналіста Павла Шеремета. В суді розглядали зміну запобіжного заходу. Наразі Кузьменко та Антоненко перебувають під цілодобовим домашнім арештом, а Дугарь випустили під заставу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Парламент підтримав закон, який запускає судову реформу
Перед воротами у суд небагато поліцейських. Не видно й автомобілів Національної гвардії. На дворі спекотно? і всі ховаються у тінь. Обговорюють вчорашню акцію під Офісом президента.
"Наші єднаються вчора і РУХ (Рух опору капітуляції - Gazeta.ua) був, і сокира ( партія Демократична Сокира - Gazeta.ua) . Кажуть, було два мітинги – цей і акція за Медведчука. Й тітушки на медведчуцькій були", - каже одна з активісток.
"Та то не тітушки були, а зігнані за 450 гривень", - відповідає їй співрозмовниця.
Активістка Наталія Черниш жаліється на спеку і сьорбає холодну воду з лимоном. Прийшла підтримати всіх трьох, бо вважає їх арешт беззаконням.
"Аваков (міністр МВС Арсен Аваков - Gazeta.ua) їх не хоче відпускати взагалі. Чорт. Як є", - каже вона.
Ближче до обіду обвинувачені вийшли із зали. За ними адвокати й правоохоронці.
"Подзвонили в суд, сказали, що замінували", - каже хтось.
Активісти гучно засміялися й почали кепкувати із цього приводу. Однак припускають, що мінування може бути пов'язано зі справою.
"Подзвонили зверху, напевно, і дали вказівку. Це провокація Авакова", - каже Наталія Черниш.
Правоохоронці перекрили двір та будівлю, однак пускали працівників суду.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тероборона і збільшення ЗСУ: Рада почала створювати рух опору
"А чого їх пускають, а нас ні?", - питається одна з активісток. У цей час до суду під'їхала вантажівка Нацгвардії, а з двору не міг виїхати білий седан. В результаті вантажівка "здалася" та поїхала геть.
"О, нацики (бійці Нацгвардії - Gazeta.ua) приїхали, шукати будуть", - сміються люди та обговорюють, що мінування суду по справі Шеремета відбулося вперше.
Після оголошення про мінування та евакуації поміж людей почалися ширитися думки, що засідання може перенести чи взагалі скасувати.
Напівтретю до будівлі привезли двох німецьких вівчарок, які мали знайти вибухівку.
"О, якщо собак привезли, то це скоро пустять", - каже лікар Кузьменко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленського звинуватили у держзраді - під ОП збиралися по справі "вагнерівців"
Активіст Сергій прийшов підтримати Дугарь, Антоненка та Кузьменко. На його думку, мінування – перевірка суспільства і його готовності до спротиву провокаціям.
"Так, тут небагато людей, але є ті, хто слідкує за подіями, ті, хто працює наразі. Якщо вони захочуть із цим змиритися, то мінуватимуть кожен суд, а як не захочуть – то все буде добре. Теоретично цього терориста мають знайти наші спецслужби. Якщо вони його знайдуть – то буде добре, а як ні – то це точно провокація", - каже він.
О 15-00 будівлю "розмінували" і засідання поновилося.
За пів години почався сильний дощ, від якого люди поховалися у будівлі. Засідання тривало до шостої. Запобіжний захід не змінили Юлію Кузьменко залишили під цілодобовим домашнім арештом з обов'язковим носінням електронного браслета, а Яну Дугарь – під особисте зобов'язання.
Активістка Наталія розчарована в рішенні, однак каже, що все зміниться і несправедливих суддів звільнять.
"У нас прийняли закон за яким суддів обиратимуть міжнародні спостерігачі. Тому нотка надії все-таки є", - каже вона.
За два роки президентства Володимира Зеленського крісло міністра внутрішніх справ, в якому восьмий рік сидить Арсен Аваков, залишається непохитним. Міністр Аваков пережив одного президента і кількох прем'єрів, а Зеленський називає його "ефективним". Нещодавно ЗМІ написали, що восени очільника МВС можуть звільнити, і якщо знадобиться, то разом з усім Кабінетом міністрів.
Коментарі