У столиці почали незаконно зводити чергову багатоповерхівку без документів. У навколишніх будинках в приватному секторі "Караваєві дачі" почали дрижати стіни, з'явилися тріщини.
Про це йдеться у сюжеті "Телевізійної служби новин" на телеканалі "1+1".
На думку експерта з питань будівництва Віктора Глеби, працівники Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю КМДА допомогли забудовнику зареєструвати документи, незважаючи на те, що будівництво багатоповерхівки за адресою вул. Ярослава Галана, 32 є незаконним і суперечить генеральному плану Києва.
Спочатку сусіди думали, що зводять чийсь маєток, але побачили в Інтернеті, що на їхній вулиці у приватному секторі вже продаються квартири у багатоповерхівці. Є фотографії: за адресою вул. Ярослава Галана, 32 буде 9-поверховий будинок, ідеться в сюжеті.
Місцеві влаштовують мітинги, пишуть у всі інстанції та отримують стоси відписок. Спілкуватися з ТСН чиновники теж не захотіли і обмежилися відписками. Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю КМДА, роботою якого є виявляти і закривати незаконні забудови, надіслав дві відповіді, які надійшли практично одночасно. В першій ідеться про те, що департамент на будівництво за вказаною адресою ніяких дозволів не видавав і шукає власника землі для перевірки. А в другій – що йому вже видали дозвіл на початок побудови багатоквартирного житлового будинку з підземним паркінгом. На пояснення чиновник часу так і не знайшов, повідомляється в сюжеті.
"Я вважаю, що один працівник відділу повідомив забудовника, що виникли проблеми з ТСН, а другий працівник допоміг зареєструвати декларацію", - вважає експерт з питань будівництва Віктор Глеба. Інформацію, яку в КМДА шукали з 22 лютого, він знайшов у відкритих джерелах – і вона суперечить Генеральному плану міста. "Власник земельної ділянки, маючи акт на індивідуальний будинок з гаражем, будує багатоповерховий, багатоквартирний будинок. В Генплані і кадастрі – це індивідуальний будинок", пояснює експерт. Запрошений ТСН архітектор відразу помітив десятки порушень, зокрема, тут затісно для дотримання пожежних норм і результати цього можуть бути просто трагічними.
Також з'ясувалося, що по цій забудові ведуть іще й відкриті 2 кримінальних провадження. Як пояснила ТСН речник поліції Києва Оксана Блищик, одне відкрито за фактом шахрайського заволодіння земельною ділянкою. З прокуратури до поліції надійшли також матеріали, де ідеться про статтю 364 Кримінального кодексу – зловживання службовим становищем посадовими особами.
Раніше журналістське розслідування встановило, що "кришувати" незаконні забудови в столиці продовжує близький до Партії регіонів колишній глава інспекції Державної архітектурно-будівельної інспекції України в Києві Сергій Кучер, який діє через чинних високопосадових чиновників Департаменту містобудування та архітектури і Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції КМДА.
Також повідомлялось, що кияни спільно з воїнами АТО зірвали незаконну забудову в Києві на зсувонебезпечній ділянці поблизу Батиєвої гори. За словами активістів, до цього об'єкту мали безпосереднє відношення "діячі" часів Януковича – колишній міністр освіти Дмитро Табачник та згаданий Сергій Кучер.
Коментарі