Карантин змінив людські цінності. Від цього змінилися й домівки. Після коронавірусу люди почнуть більше цінувати окремі будинки, а не квартири, а також піклуватися про автономність і диджиталізацію житла.
Про це попереджає дизайнер Сергій Махно.
1. Цифрова інфраструктура.
Це новий підхід до будівництва: житлу потрібні smart-системи керування й автономність. Якщо є можливість забезпечити себе енергією, водопостачанням тощо – це буде перевагою.
2. Будинки, а не квартири
Після коронавірусу люди мають ще більше зрозуміти цінність індивідуальних будинків на противагу квартирам. Звичайно, у нас уже був тренд на таунхауси, але зазвичай вони мають поганий вигляд. Забудовники думають про гроші, а не про людей. Зараз є у розробці мінікотеджні містечка, які ми проєктують з новим баченням. Це мінімісто, таке собі екопоселення.
Це доступний варіант не лише для мультимільйонерів. Не обов'язково будувати маєток, це може бути будинок на 100 м², де буде загальна зала, спальня, дві дитячі, кухня й тераса. У нас є проєкти, в яких це все розташовується на шести сотках, навіть на чотирьох. Просто треба ухвалити рішення – жити не в місті, а за його межами.
3. Виділені робочі зони
У всіх можливих видах житла зросте важливість окремих робочих просторів. Якщо раніше кабінет був проявом розкоші, то зараз це невіддільна частина. Це може бути й не окрема кімната, а робоча зона у спальні. Але це має бути повноцінне робоче місце, де дійсно зручно працювати. Наприклад, нещодавно в нас був об'єкт, де ми за запитом виділяли робоче місце.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Топ-7 помилок недосвідчених дизайнерів інтер'єру
4. Руфтопи
Пандемія нас поставила в умови, коли можна бути на вулиці, але не можна бути в соціумі. Тому дах житлового будинку, наприклад, можна буде розділити на кілька зон для окремих родин, аби вони мали можливість відпочивати на відкритому повітрі. У США ця історія вже розвинена, там є багато садів і закладів на руфтопах.
5. Автоматизація
Вплив коронавірусу накладеться на глобальний тренд з автоматизацією. Якщо можна буде уникнути певних речей, ми будемо це робити – від черг до заміни офіціантів і голограми чи роботів. Наприклад, під час карантину ми звикли до відсутності фізичного меню в ресторанах: прийшов на літній майданчик, переглянув меню в інтернеті, замовив страву.
Будинок чи квартира стають енергоефективними завдяки новій фарбі. Вона діє, як кондиціонер. Узимку гріє, а влітку охолоджує оселю. Це економить гроші в обох випадках.
У фарбі є гранули для блокування виходу тепла через стіни. Повітря в кімнаті швидше нагрівається, а для підтримки температури витрачається менше енергії. Фарба не випускає прохолоду надвір і відбиває сонячні промені.
Коментарі