— Щороку газ дорожчає. На опалення витрачаю майже всю пенсію, — каже 71-річний Віктор Чурбенко з Новодністровська Чернівецької області. — Діти подарували на 70-річчя твердопаливний котел. За зиму зекономив 3 тисячі гривень.
Твердопаливні котли підходять для приватних будинків або котелень, що обігрівають школи та підприємства. Дрова — найпопулярніше паливо. Також згодяться вугілля, брикети, тирса, пелети, дров'яні щепи.
— Здивувало, що грітися можна навіть сміттям. Минулої зими спалив усі гілляки та дерев'яні дошки, які не мав куди діти. В хід пішло навіть опале листя, солома й горіхове лушпиння, — продовжує Чурбенко.
Горіння матеріалу відбувається в нижній частині котла, вона обладнана проточними колосниками. Завантаження палива — до 150 кг. Це дозволяє забезпечити горіння впродовж 4–20 діб, залежно від тепловтрат будівлі та якості матеріалу. Завантаження й дозавантаження — вертикальне.
— "Енергія Комфорт" — найзручніший у користуванні прилад, — каже 42-річна Ольга Дрозд, інженер-консультант зі столичного підприємства "Енергія Комфорт", що виготовляє котли. — Може працювати без затухання весь опалювальний сезон. Технологія горіння дозволяє докладати паливо під час роботи котла. Тому будинок забезпечується теплом безперервно.
Вартість на твердопаливні котли стартує від 19,8 тис. грн. Ціна змінюється залежно від потужності приладу. Обирають котли відповідно до квадратури приміщень, які треба нагріти.
— Розраховують потужність так — кіловат енергії на 10 квадратних метрів площі, — говорить Дрозд. — Якщо за котлом доглядати, служитиме справно десятиліттями. Головне, його періодично чистити й не спалювати пластик.
Твердопаливні котли підприємства "Енергія Комфорт" можна вибрати на сайтах energia-komfort.com.uа та Energia-komfort-bvi.com.ua, придбати в магазині на вул. Велика Кільцева, 15, у Києві. Або замовити за телефонами 0(98) 120 20 21, 0(66) 711 74 91, 0(50) 927 1533.
Коментарі