— Нащо самому гнути спину на городі, якщо це може зробити тракторець, — каже менеджер інтернет-магазину Віктор Бондаренко, 44 роки. — Це негабаритна техніка. Мінітрактор легкий у догляді та роботі. Підійде тим, у кого є хоч 40 "соток" землі.
Найкраще купувати мінітрактори в середині осені. Тоді на них не сезон, тому коштують дешевше. При виборі варто зважати на параметри: наявність трьохточкової навісної системи, вал відбору потужності, підсилювач керма, привід на чотири колеса й рульове управління ними. Важливий фактор — наявність місцевого дилера. Так буде легше шукати запчастини.
— Мінітрактор на відміну від мотоблока не дає вібрації при роботі, тому водія потім не трусить. При цьому останній ще може перевернутися, покалічити. З тракторцем таких проблем немає.
У такій техніці відстань між колесами змінюється в широкому діапазоні. Тому зручно пристосувати його до обробітку міжрядь.
— Мінітрактор і солярки бере вдвічі менше, ніж звичайний. Витрачає не більш як літр за годину роботи, — додає Бондаренко.
Із навісного обладнання варто спершу взяти плуг і сівалку. Потім докупити косарку, прилад для кропіння городини, картоплесаджалку та причеп.
— Поняття хороший чи поганий трактор відносні. В кого який бюджет і вимоги. Не обов'язково брати європейські дорогі моделі. Можна взяти китайські дешевші. Замінити ремінь за 100 гривень і підкрутити заднє колесо вигідніше, ніж переплачувати за бренд. Вони так само оратимуть землю, перевозитимуть вантаж, садитимуть і копатимуть картоплю.
Мінітрактори універсальніші за великогабаритні. Бо останні менш маневрені й вимагають більше місця для розвороту.
Коментарі