Показали останні знахідки, виявлені на руїнах замкової Церкви святого Юрія, що в межах Ужгорода. Усі з різних періодів розкопок.
Наприкінці квітня на території церкви археолог Володимир Мойжес знайшов уламок із написом "DR". Вважає, що артефакт міг бути пам'ятною табличкою, вмурованою в стіну, та належить до XIV ст. Влітку торік археологи знайшли фрагмент надгробка з аналогічними символами, передає "Закарпаття онлайн".
"Віднайдений фрагмент - це верхня ліва частина надгробка з інвокаційним хрестом та латиничними літерами "Hic". Далі все обламане. А закінчення: "Anna Domini" і 135(2?) римськими цифрами. Йдеться про один із найбільш ранніх готичних мінускульних написів у Карпатському басейні", - розповідає археолог.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розкопали церкву з фресками, якій 700 років
Серед інших знахідок: монети, уламки посуду, кахлів, фрагменти від склепіння й вікон церкви, а також деталі одягу, ґудзики, пряжки, коштовні нашивки на головний убір, золоті брошки з перлинами, зброя, що свідчать про поховання заможних людей. Виставку відкриють у Закарпатському обласному краєзнавчому музеї ім. Тиводара Легоцького 18 травня.
"Відомо, що в цій церкві 24 квітня 1646 року відбулася важлива подія - прийняття Ужгородської унії, - додає археолог. - Але коли саме зведена будівля і як її розбудовували, не ясно. Прямих свідчень про цю церкву нема. Вона функціонувала до великої пожежі 1728 року. Тоді замок відбудували, а церкву - ні".
Найбільш цікавими для дослідження є ще не відкриті крипти, зруйновані XVIII ст., та усипальниця угорських магнатів Другетів.
Торік на Закарпатті під штукатуркою внутрішньої стіни Вишківської реформатської церкви виявили гарно збережену фреску XIV ст . Деякі історики зазначають, що перша письмова згадка про церкву датується 1281 роком. За їхніми словами, вона згадується у грамоті угорського короля Ласло IV Куна.
Коментарі