Археологи виявили глиняну табличку із невідомими науці написами під час розкопок доісторичного поселення неподалік болгарського міста Бата, муніципалітет Панагюриште.
Вони розповіли, що давнє поселення існувало наприкінці VI - на початку V тисячоліття до н. е. - на межі неоліту та енеоліту. Вік таблички оцінили у 7 тис. років. Переконані, що служила засобом передачі інформації та є яскравим свідченням протописемності, повідомляє Archaeology in Bulgaria
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розкопали таблички з конвертами, яким по 5 тис. років
Напис розшифрувати не вдалося, адже його автори не використовували жоден відомий алфавіт. Однак учені сподіваються, що у майбутньому це вдастся зробити за допомогою штучного інтелекту.
Подібні таблички на теренах Болгарії та інших країн знаходять з 1969 року. Усі продовгуваті та виготовлені із необпаленої глини. Тоді ж з'явився термін "протописемність", що передувала справжній писемності. Окрім знаків на табличках присутні зображення тварин. Але дослідники донині не знають, чи мали давні люди на меті передачу інформації одноплемінникам з їх допомогою, чи ні.
Також на місці розкопок знайшли жіночі глиняні статуетки.
Коментарі