У Марокко знайшли новий вид мозазавра. Палеонтологи виявили скам'янілість щелепи.
Експерти кажуть, що хижак був, ймовірно, найлютішою рептилією в морі з його зубами-пилами, схожими на акулячі. Щелепа дозволяла тварині видирати великі шматки м'яса з інших тварин. Про це пише Daily Star.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знайшли рідкісний череп динозавра із гребенем
За словами дослідників, у доісторичного морського монстра були зуби, мов бритви пилки. Мозазавр - рептилія, що жила в кінці епохи динозаврів.
Щелепа робить мозазаврів унікальним серед видів, які вимерли 66 млн років тому. Тварина - далекий родич змій і варанів. Вона жила в крейдяний період біля берегів нинішнього Марокко.
"Ці зуби не схожі ні на що, що раніше бачив у ящірок. Найкраще припущення: спеціальні зуби дозволяли хижаку розривати велику рибу на шматки, виривати їжу з великих туш, як іноді це роблять акули", - каже палеонтолог з Університету Бата, доктор Нік Лонгріч.
Новий вид отримав назву Xenodens calminechari, що дослівно означає "дивний зуб-пила". Результати опублікували в журналі Cretaceous Research.
Група палеонтологів виявила раніше, що дитинчата тиранозаврів були розміром з собаку бордер-коллі, коли робили перші кроки. Учені з Единбурзького університету досліджували скам'янілі останки крихітної щелепної кістки і кігтя тиранозавра, знайдені в Канаді та США.
Коментарі