Ексклюзиви
Середа, 16 вересня 2020 08:50

Змінили статуси провідних університетів

Змінили статуси провідних університетів
Університети колишньої Російської імперії оголосили державними Фото: io.ua

Гетьман Української Держави Павло Скоропадський підписав закон про проголошення вищих шкіл колишньої Російської імперії на теренах України державними 16 вересня 1918 року.

Такий статус отримали університети святого Володимира, Харківський та Новоросійський в Одесі.

Державними вищими технічними школами України стали Харківський технологічний та ветеринарний інститути, Київський політехнічний інститут, Катеринославський гірничий.

У колишніх російськомовних університетах й інститутах почали відкривати кафедри української мови і літератури, історії, культури та права. Науковцям і студентам дозволили захищати наукові роботи українською мовою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Доклад вызвал шумные аплодисменты" - на всеросійському з'їзді делегат виступив українською

Уже 6 жовтня 1918 року на базі Українського народного університету в Києві відкрили Український державний університет. А 22 жовтня відкрили Державний український університет у Кам'янці-Подільському.

Уряд УНР у Рівному видав постанову про введення у вищих початкових школах обов'язкових предметів - української мови та літератури, історії України - 10 квітня 1919 року. Такі школи на теренах України виникали після 1912-го. Їх створювали на базі колишніх повітових училищ, що свого часу готували учнів різних станів до вступу в гімназії.

Зараз ви читаєте новину «Змінили статуси провідних університетів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода