Ексклюзиви
Понеділок, 03 червня 2019 08:20

За ніч згорів центр міста

За ніч згорів центр міста
Площа Ринок у Львові перед 1848 ро­ком Фото: Muzeum Narodowe w Warszawie

Велика пожежа розпочалась о 19.00 3 червня 1527-го у Львові. За ніч вона знищила всю готичну забудову в центрі міста.

Вціліли кілька будинків: ратуша, вірменська церква, стіни кафедрального собору й крите черепицею помешкання Івана Боротьби.

Очевидець писав у "Меморіалі про пожежу нашого міста": "Вогонь розповсюдився раптово й несподівано на всі частини Львова, так що жодна не змогла врятуватися".

Сучасні дослідники ставлять під сумнів масштаби лиха, описані в цьому документі. "Мотиви такої відвертої необ'єктивності шукати нескладно, адже після згаданої пожежі місто на 20 років було звільнене від податку в державну скарбницю", – пише архітектор Роман Могитич у статті "Яким був стольний Львів?"

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У XVI столітті у Львові була синагога у готичному стилі

Готичний Львів, який був схожий на центри сучасних Таллінна або Гданська, згорів дотла. Зникли практично всі зразки готичної архітектури, які були побудовані протягом XIV—XV століть.

Протягом відносно короткого часу, місто було відбудовано в новому, ренесансному стилі. Пожежа 1527 року була останньою значною пожежею.

Восени 1943 року німецькі нацисти знищують Велику синагогу Львова разом із "Золотою Розою". У 1970-х рр. розкопки залишків завершились трасуванням фундаментів споруди.

Зараз ви читаєте новину «За ніч згорів центр міста». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода