Вівторок, 27 серпня 2019 08:20

За "мертву петлю" пілоту дали золотий жетон

За "мертву петлю" пілоту дали золотий жетон
Плакат "Подвиг і загибель льотчика Нестерова". Автор: amazonaws.com

Царський льотчик Петро Нестеров на літаку "Ньєпор"-IV 27 серпня 1913 року піднявся над київським Сирецьким військовим літовищем і на висоті 600 метрів уперше в світі здійснив знамениту "мертву петлю".

Після військової служби на Далекому Сході й повітроплавальної школи в Петербурзі Нестеров очолює 11-й корпусний загін 3-ї авіаційної роти. Він розміщується в Києві, на Сирецькому військовому аеродромі. Нестеров випробовує літальні апарати, які конструюють місцеві винахідники. Почав використовувати підйомну силу крила для маневру і в горизонтальній, і у вертикальній площинах. Він так довіряв своїм розрахунками, що перед виконанням "мертвої петлі" навіть не пристебнувся ременями до літака.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пам'ятник "петлі Нестерова" розстріляли з рушниці

Розрахунки виявилися правильними і в верхній точці петлі він не випав - відцентрова сила притискала пілота до сидіння. Свою назву - "мертва" - отримала через те, що деякий час була розрахована тільки теоретично на папері. Сенсація викликала розголос в усьому світі. 31 серпня Нестеров одержав підвищення в офіцерському званні — штабс-капітан. Київське товариство повітро­плавання відзначає його золотою медаллю. Міська рада вручає пам'ятний золотий жетон.

Через два місяці починається Перша світова війна. Він опиняється на фронті. Біля села Воля-Висоцька на Львівщині 26 серпня 1914 року виконує перший в історії таран – збиває літак австрійського шпигуна. Обоє військових гинуть. Петра Нестерова ховають на Аскольдовій могилі в Києві.

В 1979 році на місці падіння літака Нестерова побудований меморіал пам'яті авіатора. Пам'ятник з мертвою петлею, що закінчується злетом вгору реактивного літака і невеликий музей. Тут була куртка льотчика, нагороди. Опікувалась музеєм військова частина, що стояла в селі.

Зараз ви читаєте новину «За "мертву петлю" пілоту дали золотий жетон». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 839
Голосування Справа Медведчука - це:
  • Спроба Зеленського наростити рейтинг. Медведчука не посадять
  • Початок боротьби з олігархами
  • Піар з одночасним ударом по Порошенку
  • Перерозподіл ринку і потоків
  • Вплив американців
  • Мені байдуже
Переглянути