З 3-го квітня в Державному музеї історії ГУЛАГу в Москві буде представлений унікальний, виставковий проект "Комісар зникає. Фальсифікація фотографій та мистецтва в сталінську епоху".
На виставці з особистої колекції фотографа та журналіста Девіда Кінга представлено понад 150 експонатів, які автор збирав протягом 40 років, з моменту першого приїзду в СРСР в 1970 році.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "У німецьких містах "остарбайтерам" не дозволяли ходити тротуаром"
Історія Радянської Росії, починаючи з її революційної передісторії і закінчуючи смертю Сталіна, постане на виставці крізь призму фотографій і їх пізніших спотворених і відретушованих копій. Люди на знімках зникають або з'являються, міняють свій вигляд, одяг, регалії. В одних випадках знищення ретельно приховано ретушшю або фотомонтажем, в інших - особи просто вирізані, закреслені, залиті тушшю. Зіставлення вихідного знімка з відретушовані наочно розкриває механіку спотворення радянської історії і дійсності в офіційній подачі.
У бібліотеці Девіда Кінга зберігаються рідкісні ілюстровані книги та фотоальбоми перших років радянської влади з фотографіями Троцького, Іоффе, Раковського, Пятакова, Зінов'єва та інших діячів революції. Згодом всі ці книги були знищені в епоху сталінізму, а їх герої вбиті. Він зберігає номери радянських і комінтернівських журналів двадцятих років, листівки тих років із зображеннями "ворогів народу", гравюри, картини та інші рідкісні і повчальні експонати.
Виставка вже побувала у багатьох країнах світу. На території Росії буде показана вперше.
Коментарі
10