В Україні розпочинають процес деколонізації – позбавлення слідів Російської імперії. Мають розглянути питання перейменування не тільки населених пунктів, площ, вулиць та інших топонімів, а й зміни назв юридичних осіб.
"Має відбутись процес уточнення певних дат заснування населених пунктів. Наприклад, це стосується тієї ж Одеси, яка має набагато давнішу історію, ніж кінець ХVIII сторіччя. Те ж стосується Маріуполя, Павлограда, сучасного міста Дніпро і так далі. Це процес, який зруйнує важливий для сучасної історії міф про те, що ці населені пункти нібито були оцивілізовані тільки після появи там імперії", - заявив голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.
Це ж стосується юридичних осіб.
"Ми є свідками того, як з'являються різного роду бренди, які використовуються як інструменти популяризації російського імперського минулого в Україні. Цей процес має відбутися в Україні," – каже історик.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В'ятрович розповів, як ставиться до Афганської війни
Зараз працюють над проектом такого закону.
"Відбулися перші громадські слухання. Вони будуть продовжуватися. За кілька місяців зможемо представити наш законопроект. І сподіваємося, що цей парламент посприяє тому, що ми будемо віддалятися й від російсько-імперського минулого", - додав він.
Інститут національної пам'яті ініціює перегляд дат заснування Дніпра та Павлограда в Дніпропетровській області.
Голова УІНП Володимир В'ятрович повідомив, що не можна виводити дату заснування Дніпра від часів Катеринослава російської імператриці Катерини ІІ, а Павлограда – від її сина Павла, адже обидва міста мають набагато давнішу, козацьку історію
Коментарі