У Радянському Союзі вшанування ветеранів війни в Афганістані стало продовженням ідеологічної лінії з вшанування ветеранів Другої Світової війни з відповідною героїзацією "воїнів-інтернаціоналістів".
До цієї дати приурочувалися урочисті зустрічі, мітинги, відкриті уроки в школах, тематичні програми, де агресія Радянського Союзу представлялася миротворчою та гуманітарною місією. За інерцією, таке ставлення до війни в Афганістані зберігалося в сучасній Україні, йдеться в заяві УІНП.
Сучасна російська агресія, спонукає до переосмислення подій Війни в Афганістані 1979—1989 років. Ця подія є військовою агресією з боку Радянського Союзу, жертвою якої стали щонайменше півмільйона мирних жителів цієї країни.
Також, це злочин СРСР проти військовослужбовців Радянської Армії, яких без згоди та відповідної військової підготовки відправляли на війну. На совісті керівництва СРСР загибель, поранення, хвороби та зламані долі тисяч цих людей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Показали, як українські вертолітники розгромили бойовиків
Цей день має стати днем пам'яті і визнання історичних помилок, щоб убезпечитися від їх повторення.
"Пам'ятаємо, але не пишаємося. Це був один із злочинів комуністичного режиму, який забрав життя тисяч українців на чужій землі, за чужі ідеї та інтереси. Кожен, хто достойно пройшов через пекло Афгану, заслуговує на шану. Але згадування про радянську агресію проти іншої країни, особливо, в час коли жертвою агресії стала Україна — не привід для гордощів чи гучних святкувань", — переконаний голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.
15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Цього дня 1989-го завершилась радянська військова інтервенція в Афганістан. Через неї пройшли 160 тисяч українців, 12 тисяч з них дістали поранення і контузії, 3360 - загинули.
Коментарі
1