
У східній Африці виявили печеру, в якій люди жили від середнього палеоліту до початку "залізного століття".
Це показує дослідження міжнародної групи вчених на чолі з директором Інституту людського розвитку Товариства Макса Планка Николем Боівіном. Місцеві умови в Панга-я-Саїді на території сучасної Кенії були стабільні. Люди жили тут тоді, коли більша частина Африки була непридатною для життя, повідомляє "Вокруг света".
У Панга-я-Саїді знайшли інструменти, створені 78 тис. років тому. Інші знахідки показують, що майже 67 тис. років тому відбувався перехід до ефективніших технологій обробки каменю. Цей процес тривав поступово.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи знайшли "модно одягнуту" первісну людину
Близько 74 тис. років тому вибухнув індонезійський вулкан Тоба. Після цього почалось катастрофічне похолодання і людство опинилося на межі вимирання. Населеність Панга-я-Саїді не змінилось, а згодом почало зростати.
65 тис. років тому в печері з'явились перші намистини з шкаралупи страусиних яєць і раковин молюсків. Між 48 тис. і 25 тис. років тому - артефакти з різьбленням на кістці.
Давні неандертальці лікували свої хвороби природними аналогами антибіотиків. Це виявили генетики, які вивчали ДНК залишків їжі на зубах неандертальців.
Коментарі
1