В українського журналіста Георгія Ґонґадзе був брат-близнюк, який зник із пологового будинку. Сьогодні минає 49 рік від їх народження.
21 травня 1969-го у Грузії у подружжя Лесі і Руслана Ґонґадзе народилася двійня. Один із хлопчиків - це Георгій Ґонґадзе. Другого вкрали у пологовому будинку.
"Я прекрасно пам'ятаю сам момент їхнього народження і те, як вони плакали на руках у медсестри. Пологи були дуже важкі, і коли я опритомніла після наркозу, то побачила на зап'ястку лише одну бірку. У медичну карту також вписали тільки одну дитину. Чоловікові спочатку повідомили про народження двійнят, а потім сказали, що один з них помер", - розповідала в одному зі своїх інтерв'ю Леся Ґонґадзе, пише сайт inlviv.in.ua
Ніяких документів – ані про народження, ані про смерть другого малюка Лесі Ґонґадзе в справі не було.
"Я вимагала повернути його мені або показати тіло, але так нічого і не добилася. Жінка-головний лікар просто вигнала мене з лікарні. А через рік її засудили. Стаття в газеті про цей процес мала назву "Вовки в білих халатах". Але дитину мені так і не повернули", – говорила вона.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Георгій, ми не забули" - на Майдані вшанували пам'ять Гонгадзе
Через 3 роки новий головний лікар показав Лесі Ґонґадзе документи, що дитина померла. 1969-го ніяких записів про смерть у документах пологового будинку не було.
Леся Ґонґадзе була корінною львів'янкою. Вона - медик за фахом. Виховала журналіста Георгія, який загинув 2000-го. Жінка намагалася добитися правди про нього.
Заявляла, що від сина їй прийшли 3 листи. Не вірила, що "таращанське тіло" належить йому. Міська рада виділила їй квартиру на вул. Тютюнників. Але вона так і не встигла туди переїхати. Померла 30 листопада 2013 року у своїй комунальній квартирі від раку.
16 вересня 2000-го близько 22:30 31-річний Георгій пішов з роботи на бульварі Лесі Українки, але вдома так і не з'явився. Протягом ночі друзі обдзвонювали лікарні та "швидкі", але марно. 2 листопада того ж року неподалік Таращі у 100 км від Києва знайшли обезголовлене тіло, у якому дружина та друзі впізнали Ґонґадзе.
2005-го головними обвинувачуваними у справі стали начальник Головного управління кримінального розшуку Міністерства внутрішніх справ Олексій Пукач та полковник Микола Протасов, Олександр Попович і Валерій Костенко - працівники одного з департаментів МВС.
29 січня 2013 року Печерський райсуд Києва засудив Олексія Пукача до довічного ув'язнення.
Коментарі